Anasayfa / Anasayfa / Hopa Kaymakamı Canpolat’tan Öğrencilere Yakın İlgi

Hopa Kaymakamı Canpolat’tan Öğrencilere Yakın İlgi

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ve  eşi Dilek Canpolat, Hüsnü Ciner İlkokulu 1. sınıf öğrencilerine yapılan 4’lü karma aşıları uygulamalarına katılarak  çocuklarla yakından ilgilendiler.

Hopa’da 2018-2019 Eğitim Yılı İçin Toplum Sağlık Merkezi ekipleri tarafından Hüsnü Ciner İlkokul 1. sınıf öğrencilerine yapılan 4’lü karma (difteri, boğmaca, tetanos, polio) ve KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşıları uygulamalarına Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ve Kaymakam eşi Dilek Canpolat’ta katıldı.

Toplum sağlığı merkezi başkanı Mehmet Şeker; “Günümüzde insanları bulaşıcı hastalıklara karşı korumada aşılar kadar etkili, güvenli, kolay ve maliyeti etkin başka bir tıbbi uygulama aracı yoktur. Aşıların yerine koyabileceğimiz başka bir araç ya da uygulama da bulunmamaktadır” dedi.

Kaymakam Canpolat ve Kaymakam eşi Dilek Canpolat, Çocuklarla yakından ilgilenerek, çocukların korkmaması gerektiğini, aşı çalışmasının ilçe genelindeki tüm okullarda yapılacağın, aşılama programında hedefin tüm öğrencilerin aşılanması olduğu ifade ederek, aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla yapıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir