Anasayfa / Anasayfa / Hopa TSO, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine Ev Sahipliği Yaptı

Hopa TSO, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine Ev Sahipliği Yaptı

Her yıl ülke çapında talep edilen bölgelerde Ekonomi Bakanlığı uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Hopa TSO ve DKİB işbirliği ile Hopa’da gerçekleştirildi.

Her yıl ülke çapında talep edilen bölgelerde Ekonomi Bakanlığı uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Hopa TSO ve DKİB işbirliği ile Hopa’da gerçekleştirildi. Seminere HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber ve sektörde faaliyet gösteren Hopa’li ve Arhavili İşadamları katıldılar.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hopa TSO YK Başkanı Osman Akyürek Dış Ticarete konu devlet desteklerinin önemine dikkat çekerek ilçe ekonomisinin geleceğinin planlanması noktasında şirketlerimizin büyümesi ve mevcut pazarda söz sahibi olmasının önemine vurgu yaptı. Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda yapılan seminerde Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Harun Koçak ve Uzman Yardımcısı Rukiye Duru sunum gerçekleştirdi. TOBB temsilcisi Merve Ece Algül ise soru cevap bölümünde katılımcıların sorularını yanıtladı.

Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda düzenlenen ve yaklaşık 3 saat süren seminerde İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları konusu ele alındı. UR-GE Desteği, Pazar Girişi Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırma Desteği, Yurtdışı ve Yurtiçi Fuar Desteği, Marka ve Tanım Destekleri, Tasarım Desteği, Alıcı Kredisi ve Sigorta Desteği, Türkiye Ticaret Merkezleri gibi konular hakkında yapılan sunumların ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.

Son derece verimli geçen seminer soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir