Hopa TSO Okul Sektör İşbirliği Toplantısına Katıldı

“Gel Hadi Gel Meslek Lisesine Değer Katalım Ülkenin Değerine”

İlçe Milli Eğitim müdürlüğü bünyesindeki meslek okulların sektörle işbirliğini güçlendirmek, sahada ihtiyaç duyulan, aranan elamanlara hangi alanlarda ihtiyaç duyulduğu konularında istişarelerde bulunmak,  ilçemizin ilgili sektörlerde gelişime açık alanlarını tespit edip, bu doğrultuda işbirliği içerisinde çalışmaları yürütmek amacıyla ilçemizde faaliyet gösteren paydaş kurumlar ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri yöneticileri bir araya geldi.

Toplantıya Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Şube Müdürü Ümit Aslan, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Yaşar Uzuner,  ortaokul yöneticileri ve mesleki ve teknik Anadolulisesi yöneticileri katıldı.

Toplantıda Okul Müdürü Serkan Bektaş ilçede ve okulda yapılan mesleki eğitim çalışmaları konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Bektaş’ın yaptığı sunumda mesleki ve teknik eğitimin amacı, mesleki ve teknik eğitimin öncelikleri, mesleki ve teknik eğitimin sorunları, mesleki ve teknik eğitimi cazip hale getirmek için öneriler, okulumuzdaki alan ve dallar, öğrenci sayıları, işletme öğrenci sorunları ve ilçemizde mesleki eğitimde öğrenci sayısının artırılması konularında bilgilendirme yaptı.

Sektör temsilcileri ve okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin alınmasıyla devam eden toplantı, uygulamada yaşanan sorunlara yönelik verilen cevaplarla sona erdi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir