Hopa ve Arhavi’de 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü

Arhavi ve Hopa ilçelerinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için ilçe protokolü ve vatandaşlar çelenk sunma töreninde bir araya geldiler.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Hopa ve Arhavi’de de saygı ve minnetle kutlanmaya başladı. Arhavi’de  Atatürk anıtı önünde düzenlenen programa, ilçe kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkan vekili H. Tahsin Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu yıl 103. Yılını kutladığımız 18 Mart Çanakkale Kurtuluş Savaşı ve Şehitleri Anma günü İlk olarak Atatürk Anıtı önünde yapılan programla başladı. Atatürk Anıtı önünde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program protokol üyelerinin çelenklerini sunmasıyla sonlandırıldı.

18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliklerine, 19 Mart Pazartesi günü Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi’nde yapılacak programla devam edilecek.

Hopa’da da Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Nedim Cihan ve ilçe protokolü ile Gaziler ve şehit yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal marşının okunması ardından günün anlamını belirten konuşmaların yapılması ardından buradaki törende sona erdi.

Artvin’in Sesi Gazetesi

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Hopa TSO Ve Ardeşen TSO CHP Hopa İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti Hopa Ticaret ve Sanayi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir