Hopa’da 3 Aralık Engelliler Günü Kutlandı

Hopa Bedensel Engelliler Derneği tarafından “3 Aralık Engelliler Günü” nedeniyle gece düzenlendi.

Engelliler günü nedeniyle Hopa Bedensel Engelliler Derneği tarafından Yeni Emre Düğün Salonunda düzenlenen yemekli kutlamaya Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet İskender, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Erdal, AK parti İlçe Başkanı İlyas Güven, TSO Başkanı Osman Akyürek ve Başkan yardımcısı Zekeriya Yalçın, Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber,  kurum müdürleri, STÖ Temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve Dernek üyesi Bedensel Engelliler katıldılar.

Gecenin açışkonuşmasını yapan Dernek Genel Sekreteri Metin Ustabaş bu anlamlı günde yanlarında olan tümprotokol üyelerine ve vatandaşlara teşekküretti.

Hopa Kaymakamı, Ferit Görükmez ve Belediye Başkanı Nedim Cihan’da günün anlam ve önemi üzerine birer konuşma yaparak her şart altında engelli vatandaşlarınhayatlarını kolaylaştırmada yanlarındaolduklarını ifade ettiler.

Gecede İşadamı İsmet Acar’ın destekleri ile temin edilen 5 tekerlekli sandalye ’den 4’ü hak sahiplerine teslim edildi. Dernek tarafından kendilerine destek olanlara birer teşekkür plaketi verildi.

Dernek Başkanı Sanatçı Aydoğan Can ve Rafet Özpehlevan’da söylediklerişarkılar ile geceye katılanlara hoş vakit geçirdi.

3 Aralık Engelliler Günü programı, yapılan çekilişler ile hediyeler dağıtırken, engellilerin çeşitli gösterileri de alkışlandı.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir