Anasayfa / Anasayfa / Hopa’da Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü İle Başladı

Hopa’da Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü İle Başladı

Hopa’da kutlamalarına başlanan Amatör spor haftası etkinlikleri Kortej yürüyüşü ardından İlçe Kapalı spor salonunda başladı.

Hopa’da kutlamalarına başlanan Amatör spor haftası etkinlikleri Kortej yürüyüşü ardından İlçe Kapalı spor salonunda başladı.

Hafta boyunca devam edecek sportif etkinliklerde “Halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaptırarak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması, başarılı sporcuların halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması” amaçlanıyor.

Etkinlikleri ile ülkemizde topyekûn spor bilinci kültürünün oluşturulması amacıyla her yıl düzenlenen Amatör Spor Haftası kapsamında organize edilen ‘‘Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü’’ Kaymakamlık Binası Önünden başlayarak İlçe Stadyumunda son buldu.

Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşüne, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet İskender, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Kadir Karaman, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Şeker, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler, çok sayıda sporcu, öğrenci ve vatandaş katıldı.
Hopa Belediye Başkanlığının destekleriyle organizasyona katılanlara meyve suyu ve kek ikramı yapılmasının ardından etkinlik son buldu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Kadir Karaman “Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşüne maddi – manevi desteklerinden dolayı, başta Kaymakamımız Abdurrezzak Canpolat olmak üzere, Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığına, antrenörlere, sporculara, öğrencilere ve tüm katılımcılara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir