HOPAK’tan Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez’e Ziyaret

Hopa Arama Kurtarma Derneği /HOPAK) ekibi, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez’ i makamında ziyaret etti.

HOPAK Dernek Başkanı Gökhan Bıyıklı, “Yurt içi ve yurt dışında, doğa sporlarında, doğal afetlerde, arama ve kurtarma gerektiren tüm olaylarda ve kazalarda gönüllü olarak çalışmak, etkin arama kurtarma çalışmaları ve kazaya uğrayan, kaybolan kişiler için yapılan ihbarların en kısa sürede alınmasına ve değerlendirilmesi, alınan ihbar ile arama kurtarma operasyonunu başlatacak haberleşme zinciri oluşturmak yapılacak operasyona katılacak eğitimli sertifikalı, uygun yetenekli birim elemanlarını yetiştirerek en kısa sürede toplanmasını ve olay yerine ulaşmasını sağlayarak etkin arama kurtarma çalışmaları yapmaktır.” dedi.

Hopa Kaymakam Görükmez, son yıllarda Türkiye’de arama ve kurtarma ekiplerinin uluslararası standartlara kavuştuğunu belirterek; bu durumlarda meydana gelen afetlerde arama kurtarma çalışmalarının bilinçli bir biçimde yürütülmesi, halkın afetler konusunda bilinçlendirilmesi ve gerekli önlemlerin zamanında alınması büyük önem taşıyor.

Kaymakam Görükmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Karadeniz Bölgesi sürekli yağış alan bir bölge ayrıca ilçemiz coğrafi yapısı gereği heyelan ve kazaların sıklıkla yaşandığı bir yer. “Varlığınız bizim için çok önemli ama gönül ister ki afetler ve kazalar yaşanmasın ve sizlere hiç ihtiyaç duymayalım” dedi ve ekibe çalışmalarında başarılar diledi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir