Anasayfa / Anasayfa / Hopalı Tırcı, Hayat Kurtardı

Hopalı Tırcı, Hayat Kurtardı

Üst Geçitten Atlamak İsteyen Kadını Tırı İle Hayata Bağladı

 

Artvin Hopalı tır şoförü, İzmit Kartepe’de bir üst geçidin altından geçerken intihar etmeye kalkışan kadını fark edince tırı köprünün altına park ederek intihar eden kadının hayata bağlanmasını sağladı.

Edinilen bilgiye göre İzmit Kartepe’de seyir halinde bulunan Artvin Hopalı tır şoförü Orhan Altunkaya, bir üst geçidin korkuluklarından sarkmış kadını fark etti. Hiç düşünmeden tırını üst geçidin altına çeken Osman Altunkaya, intihar eden kadının tırın üzerine düşmesini sağladı. Trafiğin durmasıyla birlikte herkes kadını ikna etmeye çalıştıysa da kadın atlayarak tırın üstüne düştü. Tente üzerine düşen ve hiç bir yara almadan kurtulan kadının kimliği bilinmezken kadın ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hopalı TIR şoförü ise Türkiye´nin kahramanı oldu. Orhan Altunkaya bir canı kurtarmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Hopalı TIR şoförünün kadının hayatını kurtarması ulusal medyada ve sosyal medyada günün konusu oldu. Kurtarış anı ise saniye saniye kaydedilerek sosyal medya üzerinden yüz binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Orhan Altunkaya’nınbu cesurca davranışı Artvin ve Hopa´da büyük takdir toplarken, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın altına yüzlerce yorum geldi. İşadamı Nedim Koyuncu Orhan Altunkaya’yı Hopa´ya döndüğünde ödüllendireceğini açıkladı.

Gebze Artvinliler Derneği Başkanı’ndan Hopalı Tırcı’ya tebrik

Hopalı tırcının yaptığı bu davranış tüm Artvinlilerin gururu olmasını sağlarken, Gebze Artvinliler Derneği Başkanı Osman Alkan’da bir mesaj yayınlayarak Orhan Altunkaya’yı tebrik etti. Artvinlileri Türkiye’nin gündemine getiren Orhan Altunkaya’nın sadece Artvin’in değil tüm Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Osman Alkan, kendisine teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir