Hopa’nın Gündemi Hopa Müzesi Oldu

Hopa Kaymakamlık makamında Hopa Müzesi ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Artvin’in en kapsamlı müzesi konumunda bulunan Hopa Müzesi son aylarda ziyaretçi sayısındaki artış ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Hopa Müzesi kurucusu Ulvi Sinan Dişli’nin büyük fedakârlıkları ile Müze içinde sergilenen tarihi eser sayısında her geçen gün artması gözlerin Hopa Müzesi üzerine çevrilmesine de neden oldu. Müze kurucusu Ulvi Sinan Dişli ‘de gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında Hopa Müzesinin tanıtım çalışmaları da meyvelerini vererek İlçeye gelen Tur’ların ve misafirlerinde ilk uğrak merkezi olması gözlerden kaçmıyor.

Tüm bu gelişmeleri dikkate alan Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ve Müze kurucusu Ulvi Sinan Dişli’yi de kaymakamlık makamına davet ederek müze ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili Mecit Aydemir ve Müze Kurucusu Ulvi Sinan Dişli katıldı ve Müzenin sorunları değerlendirilerek bundan sonra yapılması gerekenler gözden geçirildi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

HOPAPORT’ta Eğitimler Ara Vermeden Devam Ediyor

HOPAPORT’ta ISO TSO 4500 Yönetim sistemlerine uyum sağlama eğitimlerine ara vermeden devam ediliyor. Son yıllarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir