Anasayfa / Anasayfa / Hopa’nın Yaylalarında İnceleme Yaptılar

Hopa’nın Yaylalarında İnceleme Yaptılar

Hopa Kaymakamı, Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı hafta sonu yaylalara çıkarak incelemelerde bulundular.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez halkın yaz ayları yoğun ilgi gösterdiği ve  yaşadığı yaylaları ziyaret ederek, yaylalarda yaşayan vatandaşların sorunlarını yerinde kendilerinden dinleme fırsatı buldu.

Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Müftüsü Selami Aydin, Belediye Başkan yardımcısı İsmail Uzun, İl Genel Meclisi üyeleri Hüsnü Çakır ve Ömer Ustabaş ileAK Parti İlçe Başkanı İlyas Güven’inde olduğu halde önce Yığılı Yaylası’na, sonra Büyükova ve Küçükova yaylalarını gezerek orada yaşayan vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinlediler.
Kaymakam Görükmez ve beraberindekiler vatandaşlarla oldukça sıcak bir ortamda sohbet ederek, yaylalar-yaylacılık ve yayla kültürü konusunda sohbet ettiler.
Yaylaların sorunu olan içme suyu problemi için Kaymakam Ferit Görükmez ve Belediye Başkanı Nedim CihanHopa’dan ekskavatör getirerek gerekli çalışmaları başlattılar.

Kaymakam ve Belediye Başkanı ve beraberindekiler, Büyükova yaylasında Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın yapımını üstlendiği caminin yapımını yerinde incelediler. Kaymakam Ferit Görükmez Camii için kalan eksikliklerin yapımına da destek sözü verdi.

Yayla ziyareti Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın eşi Meral Cihan’ın hazırlamış olduğu enfes yöresel yemeklerin yenmesinin ardından son buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir