HOPAPORT’a Bir Günde 7 Gemi Geldi

HOPAPORT’a Bir Günde 7 Gemi Geldi

HOPAPORT’a bir günde gelen 7 gemi yüzleri güldürdü.

HOPAPORT’a bir günde gelen 7 gemi yüzleri güldürdü. Tahıl Terminali, Çimento terminali, Kömür gemileri, Kireç ve Bakır Konsantre ve Proje Kargo gemileri ile hareketlenen HOPAPORT’tatüm departmanlarda gözlenen hareketlilikte gözlerden kaçmıyor.

HOPAPORT’un aynı anda 10 gemiye kadar hizmet verme potansiyeli bulunması dikkate alındığında bu sayıda önemsenmeyecek bir potansiyel olarak değerlendirildi. Tahıl terminaline gelen geminin yükü silolara alınırken, Proje Kargo gemisinin yükleri de liman sahasında depolamaya devam ediyor. Operasyon rıhtımlarında Kömür yüklü iki geminin boşaltılması çalışmalarına da ara vermeden devam ediliyor.

Akçansa tarafından işletilen Çimento terminaline yaklaşan gemiden de Çimento depolara taşınması çalışmaları devam ederken, Kireç Yüklü geminin yükünün boşaltılması sürüyor. Tank terminal limanına yaklaşan gemiye de Konsantre Bakır yükleme çalışmalarına da devam ediliyor.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer limanlarında yaşanan hareketliliğin belli bir çalışma ve girişim sonucu gerçekleştiğini ve devam edeceğini ifade ederek “Aynı anda tüm gemilerde yükleme ve boşaltma işlemleri devam etmektedir. HOPAPORT’ta yaşanan hareketliliği böyle devam ettirebilirsek yeni istihdam yaratma da bizde üzerimize düşeni yaparız. Limanımızda yaşanan hareketlilik Artvin ekonomisine de katkı sunarken, özellikle Nakliye sektörüne de ciddi istihdam oluşturuyoruz” değerlendirmesi yaptı.

Ayrıca Kontrol Edin

Bölgesel kalkınma için verimli toplantı oldu!

Artvin Tıbbi Aromatik Bitkilerini Araştırma Ve Geliştirme Derneği Başkanı Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir