İçişleri Bakanlığımızdan İlimize Başarı Ödülü

 

Valiliğimizin öncülüğünde Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN SES VER” Projesi İçişleri Bakanlığımızca düzenlenen PROJEM TÜRKİYE yarışmasında 1102 proje arasında Kültürel dalda Başarı Ödülüne layık görüldü.

20.03.2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun teşrif ettiği programda Vali Yılmaz Doruk, ödülü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun elinden aldı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ nun teşrifleriyle “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması” ödül törenine Vali Yılmaz Doruk, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, öğretmenler Mustafa Kemal Çalışkan, Cihan Kalın ve Klip yönetmeni Adem Tuzcu katıldı.

Bakan Soylu’nun programdaki konuşmalarının ardından “PROJEM TÜRKİYE” yarışmasında ödüle layık görülen projelere ödülleri Bakan Soylu tarafından verildi.

Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver projesi kapsamında Artvin yöresine ait Getma ve Yamadan türkülerinin dijital ortamda seslendirildiği stantları ziyaret eden Bakan Soylu, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Artvin valisi Doruk’u tebrik etti ve projede emeği geçen özel gereksinimli öğrencilere, öğretmen ve personele, İl Milli Eğitim Müdürülüğüne ve klip yönetmeni Adem Tuzcu’ya teşekkür etti.

Özel gereksinimli öğrencilerimizin müzikal yeteneklerinin ön plana çıkarılarak sosyal hayata katılımlarının sağlanması, özgüvenlerinin artırılması amacıyla hazırlanan Engelsiz Bir Dünya İçin Ses ver projesi ile kamuoyunda bir farkındalık oluşturulmuştur. Ayrıca ilimizin doğal güzelliklerinin bu tür sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle tanıtımı yapılarak görünürlüğünün artırılması sağlanmıştır.

Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver Projesi kapsamında oluşturulan iki adet klibin çekimleri ilimizin doğal turizm alanlarında gerçekleştirilmiştir. Projede özel eğitim öğrencileri ve öğretmenleri, ortaöğretimde öğrenim gören öğrenciler, müzik öğretmenleri ile özel eğitim öğretmenleri görev almışlardır.

Proje; fiziksel çevreyi kırsal ve kentsel alanlar oluşturarak engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları çevrenin dışına çıkacak şekilde yaşam alanlarının genişletilmesine katkı sunmuştur.

Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver Projesi hakkında açıklama yapan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, ‘Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın her alanında faal olarak rol alması için farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan projemiz aynı zamanda ilimizin turizm değerlerinin tanıtılmasına da yardımcı olmuştur.” ifafelerini kullandı.AVBM

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir