İklim Değişikliği Eğitimi Artvin’de Başladı

İklim Değişikliği Eğitimi, 10-11-12 Nisan tarihlerinde Artvin, Grand Artvin Hotel’de başladı.

Avrupa Birliği Türkiye Mali İşbirliği çerçevesinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen, İklim Değişikliği alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimin) kapsamında gerçekleştirilen eğitime; Rize, Artvin ve Ardahan illerinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kalkınma ajanslarının, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin temsilcileri katıldı.

Katılımcılar, üç gün boyunca, İklim değişikliğinin Türkiye’ye etkileri, iklim değişikliğinin ekolojik sistemlerdeki yeri, iklim değişikliği ve tarım etkileşimi ve su kaynakları ve yönetimi, iklim değişikliğinde sosyal adalet boyutu ve gençliğin sorumlulukları gibi çok geniş kapsamlı boyutta akademisyenlerden eğitim alırken, iklim değişikliğini birçok açıdan değerlendirme fırsatı buldular.

Eğitim süresince ayrıca, Türkiye genelinde iklim değişikliği alanında farkındalığı artırmayı amaçlayan iklimİN projesi hakkında detaylı bilgi sağlandı.

Proje ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgiye www.iklimin.org adresinden ve projeye ait sosyal medya hesaplarından ulaşabileceği belirtildi.

Paylaş

Ayrıca Kontrol Edin

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar’ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 1. Dönem Sonu Karne Mesajı yayınladı. Acar mesajında; “2019-2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir