İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Murgul İlçesinde Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Mürtezaoğluile birlikte ilk olarak Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Ceyhan’ı  ziyaret ederek ilçede yürütülen eğitim çalışmalarıyla ilgili brifing aldı.

Ardından Murgul Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden’imakamında ziyaret ederek ilçede uygulanan ve uygulanacak olan eğitim faaliyetleriyle ilgili istişarelerde bulundu.

Daha sonra Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş makamında ziyaret edilerek Belediye tarafından ilçedeki eğitim kurumlarında yapılacak çalışmalar ve destek programları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Murgul Anadolu İmam Hatip Lisesinde ilçedeki tüm eğitim kurumu yöneticileriyle bir araya gelen Acar: TÜBİTAK ve AB projeleri, DOKA projeleri, Okul Güvenliği, İş sağlığı ve Güvenliği ile ilgili alınması gereken tedbirler, YKS ve LGS başarı programları, İl İzleme Araştırma Uygulamaları ve TIMS Uygulamaları, İyi örnek ve uygulamaların paylaşılması, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında verimliliğin artırılmasına yönelik alınacak tedbirler, EBA ve e-Twinning uygulamaları, öğrencilerin sanat, spor, kültürel faaliyetlere yönlendirilmesi, kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, okul kütüphaneleri ve Z kütüphanelerin verimli kullanılması, Rehberlik faaliyetleri / Yöneltme/Olumlu Davranış Kazandırma ve öğretmenlere yönelik hazırlanan hizmet içi eğitimler gibi konularda bilgilendirmelerde bulundu.

Acar programına Yunus Emre İlkokulunun ziyaretiyle devam etti. Murgul Atatürk Anadolu Lisesindeki bahçe düzenlemeleri için yapılacak faaliyetler hakkında bilgi alan Acar; Murgul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi robot ekibinin çalışmalarını da yerinde inceledi.

Ayrıca Kontrol Edin

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

İçişleri Bakanlığımızca “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konularak trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir