İlimizde Aile Danışmanlık Hizmetleri Devam Ediyor

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ilimiz ve ilçelerinde engelli bireylerin ailelerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere aile danışmanlık hizmetleri devam ediyor.

İlimiz genelindeki engelli bireylerin ailelerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından uygulanmakta olan özel eğitim ve rehberlik branşındaki öğretmenlerin de görev aldıkları “Engelleri Birlikte Aşalım Projesi” kapsamında aile danışmanlık hizmetleri devam ediyor.

Henüz 8 Aylık Olan Berat Balcı´nın Ailesi Ziyaret Edildi

Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci’nin katılımıyla henüz 8 aylık olan Berat Balcı´nın ailesi ziyaret edildi. Aileye uzman ekip aileye gerekli bilgilendirme faaliyetleri yapılarak, küçük Berat’a nasıl katkı sunulacağı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren aile,  İl Milli Eğitim Müdürü Kahveci’ye teşekkür ederek, bu uygulamanın devamının çok faydalı olacağını belirtti.

Kahveci, 3 yıldır il genelinde uyguladıkları projeyle engelli bireylerin ailelerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek bu kapsamda 80 aileye danışmanlık yaptıklarını belirtti. Engelli çocuklarımızın ailelerine verilen bu eğitimlerin ev ziyaretleri şeklinde gerçekleştirdiklerini belirten Kahveci,  “Bu faaliyetle engelli olarak nitelendirilen özel öğrencilerimizin toplumsal hayatla entegre olabilmelerine katkı sunulmuş ve engelli bireylerin özellikleri, engelli hakları, engelli bireye yaklaşım konularında ailelere danışmalık yapılmıştır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kahveci, söz konusu projeyi devam ettireceklerini belirterek, projenin uygulanmasındaki emeklerinden dolayı Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ebubekir Öztürk’e ve Özel eğitim öğretmenleri, AdemKamaci, Mehmet Ali Keskin, Müjde Bucak Demirtaş’a teşekkür etti.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir