Anasayfa / Anasayfa / İlimizde Anne Sütü Ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

İlimizde Anne Sütü Ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

İlimizde anne ve bebekle yakın iletişim içinde bulunan birinci basamaktaki sağlık personeline İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimleri koşullarından olan “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” eğitimi düzenlendi.
Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı İl Sorumlusu Çocuk Gelişimci Evrim Sever Akalın ve Ebe Sümerya Tekeli Bayraktar tarafından eğitim gerçekleştirildi.

Eğitimde, “Anne sütünün özendirilmesine, annelerin emzirme konusunda bilinçlendirilmesi ve doğru emzirme alışkanlıkları kazandırılması amacıyla 1991 yılında Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı başlatılmıştır. Başlatılan bu programın amacı ise emzirmenin başarılı ve kalıcı hale gelmesini sağlamak olarak belirlenmiştir.
Belirlenen programa uygun olarak hizmet veren Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimleri, anne sütü ve emzirme konusunda bilgi veren, doğumdan sonra bu konuda gerekli eğitimleri almış sağlık çalışanları aracılığıyla annelerin bebeklerini en iyi şekilde emzirmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedirler. Bu sayede, bebek ile annenin duygusal yakınlaşması da en doğru şekilde gerçekleşmektedir.” Denildi.
katılımcılara Sağlık Hizmetleri Başkanı Recep Yılmaz ve İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın tarafından katılım belgesi takdimi ile sona ermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir