İller Bankası Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin de katılımcı olarak davet edildiği Genel Kurul Ankara İlbankkongre merkezinde gerçekleşti.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin de katılımcı olarak davet edildiği Genel Kurul Ankara İlbank kongre merkezinde gerçekleşti.

İlbank Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Haziran 2019’da gerçekleşti. Belediye Başkanları ile İl Özel İdare temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul’da İlbank 2018 faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı.

Bankanın 2018 dönemindeki finansal verilerine bakıldığında, aktif büyüklüğü yüzde 29 artış göstermiş 32 milyar liraya, ödenmiş sermayesi yüzde 13 artış göstererek 15 milyar liraya, öz kaynağı ise yüzde 16 artış göstererek 18,5 milyar liraya yükselerek, sermaye büyüklüğü ve mali yapısı açısından Türkiye’deki güçlü bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. 2018’de atık su, içme suyu, şehircilik, üstyapı, diğer altyapı sektörü olmak üzere toplam 536 iş bitirilmiş ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına yardımcı olunmuş. 2019 yılında da yine aynı sektörlerde toplam bin 172 iş büyük özveriyle devam ediyor.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’de Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı görevinde henüz 3 ay gibi bir süreç geride kalırken, İller Bankası genel kurul toplantısında İlbank bilgilerini yerinde almış ve Hopa’mızı yaşanabilir temiz yaşam kalitesi yüksek seviyelere çıkarırken İlbank ile ortak güzel işlere imza atacağız.’’

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir