Anasayfa / Anasayfa / İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı  Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı  Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Artvinliler HizmetVakfı Danışma Kurulu, Dr. Mikail Kaya Başkanlığındatoplanarak “Hizmet Binası” Projesini  değerlendirdi.

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Danışma Kurulu toplantısı Dr. Mikail Kaya Başla-kanlığında gerçekleşti. Gayrettepe’de ki Vakıf merkezinde yapılan toplantıya vakfın  Onur Kurulu Üyesi  İsmet Acar, Kurucu Başkan Atilla Öztürk,  önceki dönem başkanları  İlker Kaya, Hızır Güneş, Recai Delibaşıoğlu, Hakan Bekar ve  Dr. Mustafa Melek ile, danışma kurulu üyeleri, yönetim  ve denetleme kurulu üyeleri katıldılar.

Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı yaptığı konuşmada; Vakıf resmi senedinde yapılan değişiklik ile danışma kurulu üye sayısının 21 den 25 kişiye çıkarıldığını, bu doğrultuda Mubin Çakmak, Prof.Dr. Ömer Kamil Doğan, Metin Turan ve Merve Öztopaloğlu’nun  danışma kurulu üyeliğine seçildiğini belirtti.

Başkan Esen Yağcı  Genel Kurul sonrası  on iki yeni  üye yapıldığını  belirterek, yeni üyeler;  Nejdet Menteş, Koray Alptuğ Düzgün, Taylan Özgür Hatinoğlu, Muzaffer Küçük, Yasin Dönmez, Ergin Arslanoğlu, Serpil Dudaroğlu, Nuri Vatan, Murat Baytan, Metin Bayramin, Demirkan Kirman ve Merve Öztopaloğlu  isimlerini toplantıya katılanlara tanıtıldı.

Toplantının önemli gündem maddesi olan “Hizmet Binası” inşaatı ile ilgili, Prof. Dr. İlhan Avcı  İSKİ ile yapılan görüşmeleri aktardıktan sonra, projeyiyürüten Yüksek Mimar ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkan vekili  Mimar Erol Şalikoğlu, Kavacık’ ta yapımına başlanan “Hizmet binası” inşaatında gelinen son durum hakkında bilgi verdi. Hafriyat işlemlerinin bittiğini ve temel atıldığını ,kabainşaatı  şubat ayı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini  belirterek; “Katkı sağlayan  herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda İsmet Acar, Kavacık’ ta yapılan “Hizmet Binası” inşaatına burada bulunan tüm katılımcıların  imkânları doğrultusunda destek vermesi gerektiğini, gelinen aşamanın  son derece başarılı olduğunu ve memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca en kısa zamanda geniş katılımlı bir temel atma töreni yapılması gerektiğini de belirtti.

Danışma Kurulu toplantısı, yemek ve Şavşatlı sanatçılar Hüsnüşen Yaşar ve Mürsel Akdemir’ in yöresel müzik dinletisiyle sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir