İstanbul Maltepe’de MHP’nin Adayı Artvinli Ahmet Baykan oldu

MHP’nin İstanbul Maltepe adayı Artvinli bir isim olurken, bu tercih İstanbul’da yaşayan Artvinliler için sürpriz olmadı. Birçok kurumda başarıları ile öne çıkan, STK’ların yakından tanıdığı bir isim olan Ahmet Baykan’ı Maltepe halkı yakından tanıyor. Geçtiğimiz ay Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olması için kendisine yoğun baskı yapılan Ahmet Baykan Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu’ndaki görevinden istifa etmişti. İstanbul Maltepe’de AK Parti’nin aday çıkarmayarak MHP’nin adayını destekleyecek olması da hemşerimizin kazanma şansını arttırdı.

Ahmet Baykan kimdir?

Ahmet Baykan 1960 Artvin Hopa doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1986-89 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda devlet memurluğu görevine başladı. 1989-90 Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, 1990-94 Etibank a.ş de Müfettiş, 1994-2004 Maltepe Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004-14 Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2014-18 Maltepe Belediyesi Müfettiş olarak görev yaptı. Hopalılar Derneği Başkan Vekili, 2001-04 yılları arasında Pendik Kızılay Derneği Başkanlığı, 1994- 2004 yılları arasında 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı, Halen Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı SASAV Başkanlığı’nı yapıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Ahmet Baykan evli 1 çocuk babasıdır.

Ayrıca Kontrol Edin

Vali Doruk, “Sarp Sınır Kapısı’ndan Geçen Yıl 6 Milyon 796 Bin 726 Yolcu Giriş-Çıkış Yaptı”

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Türkiye’nin Gürcistan sınırında Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan en önemli sınır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir