Anasayfa / Anasayfa / İstanbul’da 3. Artvin Sanat Kültür Ve Piknik Şöleni Düzenlendi

İstanbul’da 3. Artvin Sanat Kültür Ve Piknik Şöleni Düzenlendi

“İSARF” İstanbul Artvin Dernekler Federasyonunun, Artvinli Dernekler ve Vakıflarla birlikte organize ettiği, “3. Artvin Sanat Kültür ve Piknik Şöleni” Kemerburgaz Aziz Paşa Mesire Alanı’ın da gerçekleştirdi.

“İSARF” İstanbul Artvin Dernekler Federasyonunun, Artvinli Dernekler ve Vakıflarla birlikte organize ettiği, “3. Artvin Sanat Kültür ve Piknik Şöleni” Kemerburgaz Aziz Paşa Mesire Alanı’ın da gerçekleştirdi.

Artvinlilere açık yapılan piknik şölenine katılım ve ilgi büyüktü. Piknik düzenleyen İSARF piknik komisyonu, piknik şölenine katılan tüm Artvinliler ve Artvin dostlarının masalarında ziyaret ederek, bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak, katılanlara teşekkür etmesi gözlerden kaçmadı.

Piknik, İSARF Piknik Komisyonu Başkanı Saim Uzun’un açılış konuşması ile başladı. Başkan Uzun, katılımcılara, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, iyi eğlenceler diledi ve piknikte ihtiyaç duyacakları her konuda, Piknik Komisyonuna başvurabileceklerini vurguladı.

Sahne düzenini üstlenen yöre müzisyeni ve Tulum Hocası Nahit Akdemir, piknik şölenine katılan, destek veren tüm sivil toplum kuruluş temsilcilerini sahneye davet ederek, selamlama konuşmaları için mikrofonu misafirlere uzattı. İlk konuşmayı yapan ev sahibi İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Kenan Satır yaptı. Başkan Satır, “bu güzel etkinliğimize renk kattığınız için hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bugün yağmur alarmı verilmesine ve sınavların olmasına rağmen bu kocaman alanı doldurduğunuz için, bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum ” dedi.

Ardından diğer STK temsilcileri selamlama konuşmalarını yaparak İSARF ailesine ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Piknik Şöleni müzik programı ile devam ederken, arada hazırlanan yarışmalar yapıldı. Piknik Komisyonun hazırladığı, Halat çekme yarışı, yumurta taşıma yarışı, çuval yarışı ve koca ayak yarışları yapıldı. Birinci olan yarışmacılara hediyeleri taktim edildi. Piknik için hazırlanan şans çekilişleri yapılarak, hazırlanan hediyeler sahiplerine verildi.

Piknik Şöleni geç saatlere kadar, halaylarla, horonlarla devam etti.