Anasayfa / Anasayfa / Jandarma Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

Jandarma Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. yılı nedeniyle Artvin’de tören düzenlendi.

Artvin’de Jandarma teşkilatının kuruluşunun 180. yılı nedeniyle tören düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törene Vali yardımcısı Hasan Hüsnü Türker, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz ve teşkilat mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda il Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz Atatürk anıta çelenk sundu.

Törende konuşan Jandarma Astsubay Ünal Çakır,” Şanlı mazisiyle fedakar ve kahramanca görev yapan Türk jandarmamızın 180. Kuruluş yıl dönümü etkinliğini kutlamak için burada bulunuyoruz. Ülkemizin güvenliği, asayişin sağlanması ve halkımızın huzuru için milletimizle iç içe çalışmalarını sürdüren teşkilatımızın  kuruluş yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

Buradaki törenin ardından İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz ve beraberindekilerArtvin Valisi Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.

Vali Doruk, jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Doruk, “Kurulduğu günden bu yana, köklü birikimi, tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla milletimizin emniyeti için  gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden, gücünü yasalardan ve desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatı Vatan sevgisi ile iyi eğitimli personeli ve disiplinli görev anlayışıyla daima takdir edilmiştir.” Dedi.

Doruk, devamında “Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anarken,  Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına görevlerinde üstün başarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Ziyaret karşılıklı sohbetle sona erdi.Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir