Jandarmadan köylülere “Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kapsamında” bilgilendirme eğitimi

BAYRAM SARAYOĞLU

Artvin’de, jandarma tarafından köylülere “Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kapsamında” bilgilendirme eğitimi verildi.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği programları kapsamında, Artvin İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan köylerde, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği kadın Astsubaylar tarafından köyde yaşayan çocuk, genç ve yetişkin vatandaşlarımıza ” Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kapsamında” bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Bilgilendirme faaliyetlerinde kadına karşı şiddetin sadece fiziksel şiddetten ibaret olmadığı, bireyin fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik yönden zarar görmesiyle ya da acı çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel hareketleri, buna yönelik tehdit ve baskıya ya da özgürlüğün keyfi engellenmesini de içeren her türlü tutum ve davranışın şiddet olduğu vurgulanarak herhangi bir şiddete maruz kalmaları durumunda yapmaları gerekenler ile ilgili bilgiler verildi.

Aile içi ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan broşürler ve dökümanlar dağıtılarak “Şiddete Hoşgörü Yok” vizyonu vurgulandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’de Avukatlardan Barolara Destek!

Savunma Yürüyüşü’nün Engellenmek İstenmesine Artvin’deki Avukatlardan Tepki !

Değiştirilmek istenen Avukatlık Kanunu’na ve baro başkanlarının başlattığı ‘Savunma Yürüyüşü’nün engellenmek istenmesine Türkiye’nin birçok ilinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir