Kahvecioğlu Vakfı’ndan Atatürk Heykeli’yle İlgili Açıklama

Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Gençay  2012 yılında yaptırmış oldukları Atatepe Heykelinin bulunduğu alanla ilgili olarak herhangi bir bağlantılarının olmadığını vurguladı.

Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Gençay  bir basın toplantısı düzenledi.

Gençay, düzenlemiş olduğu basın toplantısında “Sıtkı Kahvecioğlu Eğitim, Spor, Turizm ve Yaşlılar Huzurevi Vakfının Atatepe’de yaptırdığı Atatürk Heykeli ile ilgili son günlerde çıkan haberler üzerine Vakfımız tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

“Vakfımızın Atatepe ile İlgili Tasarrufu Bulunmamaktadır”

Atatürk heykelinin bulunduğu alan Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne ait olup ilgili kurum tarafından Artvin Belediyesine on yıllığına tahsis edilmiştir.  Vakfımızın Atatepe ile ilgili tasarrufu bulunmamaktadır. Tüm mal varlığını kurduğu vakfa bağışlayan Başkanımız Sayın Sıtkı Kahvecioğlu, Atatürk heykelini yaptırarak memleketimize ve ülkemize büyük eser kazandırmıştır. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hizmetlerimizle ilgili doğru ve net bilgi paylaşımını vakfımızca paylaşacağız. “ şeklinde ifadelerine yer verdi.

Atatepe’de  yer alan Atatürk Heykeli, Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından 19 Mayıs 2012’de yaptırılan 22 Metre Yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli olma özelliği koruyor.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir