Anasayfa / Anasayfa / Kamuoyu Yoklamasından Demirhan Elçin Çıktı

Kamuoyu Yoklamasından Demirhan Elçin Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il ve ilçelerde belediye başkanı aday belirlemek için kamuoyu anketleri yapacağını açıklamış geçtiğimiz günlerde tamamlanan anketlerden merkezde Demirhan Elçin çıktığı açıklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin il örgütü yerel seçimler öncesi aday belirlemek için yoğun bir mesai harcıyor. Merkez ve ilçelerinde aday adayları adaylıklarının açıklamasının ardından önceden belirlenen kamuoyu yoklaması yöntemi ile aday belirleme süreci tamamlandı. İl merkezide şuana kadar 3 isim aday adaylığını açıklarken yapılan kamuoyu yoklaması sonuçları açıklandı.

CHP’de Yapılan Kamuoyu Anket sonuçlarına göre önde olan adayların isimleri Artvin kamuoyu ile paylaşıldı. İl Başkanı Ahmet Biber, yaptığı açıklamada;”31 Mart 2019 yerel Seçimleri için 4 ilçe ve merkezde kamuoyu anket yapıldı. Bize ulaşan sonuçlara göre ankette önde çıkan isimler Merkez’de Demirhan Elçin, Arhavi’de Vasfi Kurdoğlu, Hopa’da Turgay Güngör, Şavşat’ta Nihat Acar,Murgul’da Erkan Şeyhoğlu oldu.”dedi.

Artvin’de 4 ilçe ve merkezde uygulanan anket sonuçları ile ilgili görüşler, yorumlar ortaya çıktıktan sonra bu sonuca saygı duyan yeterli bulan ilçe yada merkezde çıkan sonuç kabul görmüş olacak. Şayet itiraz olursa orada farklı yöntemlerin uygulanacağı, bunun içinde bazı yerlerde önseçiminde dahil olduğu belirtiliyor.

Artvin’de CHP belediyesi olan 2 ilçeye anket uygulanmadı.

Bu ilçelerin kararını Genel Merkez inisiyatifi belirleyecek.Kemalpaşa’da Belediye Başkanı Ergül Akçiçek yeniden aday olurken. Ali Altunkaya’da aday adaylığını açıkladı. Ardanuç’ta ise belediye Başkanı Yıldırım Demir ve CHP İlçe Başkanı Mesut Aksakal aday adaylığını açıklamıştı.

Ç.P.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir