Anasayfa / Anasayfa / Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) Başkanı Erdoğan Erişen Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı Ziyaret Etti

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) Başkanı Erdoğan Erişen Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı Ziyaret Etti

Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonunda gerçekleştirilecek “KGF 6. Başkanlar Kurulu Toplantısı” için kente gelen gazetecileri Valilik Makamında kabul eden Doğanay, heyetiyle bir süre sohbet ederek gazetecilere kent hakkında bilgiler verdi.

Vali Doğanay, basının demokrasilerin en önemli unsurlarından birisi olduğunun farkında olduklarını ve bu çerçevede de yer zaman basına mensuplarına yardımcı olmak adına gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Doğanay, Artvin’in geleceğini eğitim ve turizm üzerine planlandığını dile getirdi.

Artvin’in, kültürü ve eşsiz doğa güzellikleriyle orta vade de alternatif turizmde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birsi haline geleceğini kaydeden Doğanay, “Şehrimizdeki ulaşım sorunlarını tam anlamıyla çözdüğümüzde inanıyoruz ki bu şehir alternatif turizmin merkezi haline gelecektir. Artvin kara gölleri, biyosfer rezerv alanı, yaylaları, doğası, tarihi yapıları, kültürü, kendine özgü yaşam tarzı ve mimarisiyle alternatif turizmde önemli değerlere sahip bir il.” dedi.

Artvin’in adeta enler şehri olduğunu kaydeden Doğanay, “Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanına sahip kenti Artvin. Türkiye’nin en zengin bitki çeşitliliğine sahip kenti yine Artvin. Türkiye’nin en büyük barajları Artvin’de bulunuyor. Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli bu şehirde. Bunun gibi onlarca sayabiliriz. Bunun yanı sıra CittaSlowünvanın taşıyan bir Şavşat ilçemiz var. Türkiye’nin en çok giriş çıkış yapılan hudut kapılarından biri olan Sarp Sınır Kapımız bizde. Bu değerleri kullanıp turizmle bu şehri kalkındırmak için tüm paydaşlarla ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz.” diye konuştu.

Erişen’de Artvin’in doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirterek, Artvin’in tanıtım ve reklamı için basın mensupları olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ziyarette Artvin, Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane Ordu, ve Tokat’tan gelen Federasyon üyeleri ve cemiyet başkanları hazır bulundu.

Heyet gün içerisinde Artvin Belediyesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin Ticaret Odası gibi bazı kurumları da ziyaret ederek, şehir hakkında bilgi edindi.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir