Anasayfa / Anasayfa / Karadeniz İlkokuldan Yerli Malı Haftası Etkinliği

Karadeniz İlkokuldan Yerli Malı Haftası Etkinliği

Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu, düzenledikleri etkinlikle Yerli Malı Haftası’nı kutladı.

12-18 Aralık tarihleri arasında ülke genelinde ilköğretim okullarında kutlanan Yerli Malı Haftası dolayısı ile öğrenciler, getirdikleri yöresel yemekler ve ürünleri öğretmenleri ve velileriyle birlikte afiyetle yediler.

Karadeniz Bakır İlkokulu’nda yerlimalı haftası değişik etkinliklerle kutlandı. ‘Beslenme dostu’ okulu olan Karedeniz Bakır İlkokulu öğretmen veli ve öğrencilerle beraber Artvin’de yetişen yöresel ürünlerde okul salonunda adeta bir pazar kurdu. Ayrıca yöresel kap kaçak ürünlerde tanıtıldı.

Karadeniz Bakır İlkokulu toplantı salonunda gerçekleşen etkinliğe,  İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Şube Müdürü Özcan Köse, Okul Müdürü Cevat Ünal, Halk Eğitim Müdürü İsmail İnan, Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Pınar, halk eğitim merkezi idarecileri, öğretmenler velileri, öğrenciler katıldı.

Okul bütün öğrencilerine, yöresel yiyeceklerden oluşan, elma, mandalina, fındık, ceviz, küme, kuru kaysı, mısır patpatı, ve bunun gibi yiyecekler sterilize ortamda çanta içerisinde öğrencilere dağıtıldı.

Okul müdürü Cevat Ünal, öğretmenlere, okul aile birliğine sınıf veli temsilcilerine, öğrencilere teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir