Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Grand Artvin Otelinde Gerçekleştirildi

 

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, KasımAyı  OlağanMeclis Toplantısı Grand Artvin Otelinde halkın katılımı ile gerçekleşti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yönetiminde Kasım Ayı Olağan meclis Toplantısı şeffaf belediyecilik anlayışı ile halka açık bir şekilde  Grand Artvin Otelinde gerçekleştirerek Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlandı.

Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısını Başkan Elçin’in yönetiminde gündem maddeleri okundu 8 gündem maddesi ve 1 gündem dışı maddenin görüşülmesinin ardından toplantı sona ererek vatandaşlarla karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünde mahallelinin taleplerini dinleyen Başkan Elçin, taleplerin incelenmesi ve yapılabilecek olanların yerine getirileceğini söyledi.

Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile her ay Belediye Meclis Toplantılarını farklı mahallede halka açık yapmaya devam ettiklerini ve bu meclis toplantısının kapalı alanda değil açık alanda olmasının da bir ilk ve ayrıcalık olduğunu belirten Başkan Elçin, meclis toplantısında alınan kararların Artvin’e ve Türkiye hayırlı olmasını dileyerek gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddeleri şöyle:

“2020 mali yılı gelir ve gider bütçesi

Pazar yeri tespit komisyonunun almış olduğu 22/10/2019 gün ve sayılı kararı doğrultusunda Geçici Pazar yerinin mecliste görüşülmesi.

4646 sayılı “Doğalgaz Piyasası Kanunu’nun 4. Maddesinin 4. Fıkrasının g bendi ve “Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Yönetmeliği’nin 21. Maddesine istinaden sermaye  koyma şartı aramaksızın % 10 nispetinde Akmercan Artvin Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve  Ticaret A.Ş.’ne ortak olunması hususunun görüşülmesi.

Teröre karşı verilen mücadele kapsamında “ Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili Türk  Silahlı Kuvvetlerine  ve kahraman Mehmetçiklerimize destek olunması hususunun görüşülmesi.

1 adet 3. Dereceli itfaiye çavuşu kadrosunun ihdas edilerek Artvin Belediyesi norm  kadro cetveline eklenmesi hususunun görüşülmesi.

Artvin Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak kazı çalışmalarının Artvin Belediye Başkanlığının koordinesinde  yürütülmesi gerektiğinden ; 6) Artvin Belediye Başkanlığı altında Çedaş, türk Telekom, Botaş(Akmercan), temsilcilerinden oluşan “Alt Yapı Kazı İşleri Kurulu”nun kurulması hususunda görüşülmesi.

Belediyemizce katı atık ayrıştırma tesisi için yer tahsisi  hususunun görüşülmesi.

Mülkiyeti Orman  Bölge Müdürlüğüne ait olup belediyemizce kiralanan Atatepe’nin 3. Şahıslara kiraya verilmesi konusunda Orman Bölge Müdürlüğünce izin verilmediğinden dolayı;  Atatepe’nin Atatürk ile ilgili materyallerinin sergileneceği ve teşhir edileceği salon haline  getirilmesi hususunun görüşülmesi.”

 

Günden maddelerinin görüşülmesinin ardından Kasım Ayı Meclis Toplantısı sona erdi.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir