Kayak sezonuna kar engeli!

Atabarı Kayak Merkezi’nde kar yağışının yetersiz olması nedeniyle kayak sezonu açılamadı.

Kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta, 2 bin rakımlı Mersivan Dağı eteklerinde yer alan özellikle kış aylarında tatilcilerin ve kayak tutkunlarının akınına uğrayan Atabarı Kayak Merkezi’nde kar yağışlarının yetersiz olması nedeniyle kayak sezonu bu yıl kar engeline takıldı.  Türkiye’nin en önemli kayak merkezileri arasında yer alma yolunda ilerleyen Atabarı Kayak Merkezi’nde kış sezonu için gereken hazırlıklar bir yandan yapılırken bir yandan da kar yağmaması kayak severlerin yüzünü ne yazık ki güldürmedi.

Alternatif turizmde tercih edilen kayak merkezleri arasında yer alıyor

Saklı cennet” olarak adlandırılan Artvin, tarihi kilise ve köprüleri, tepeleri, her daim karlı dağları, krater gölleri, zengin fauna ve florası, yemyeşil yaylaları ve ormanların arasında yer alan gölleriyle alternatif turizmde tercih edilen iller arasında yer alıyor.

Yaz ve alternatif turizmin yanı sıra kış turizminde de adından söz ettirebilmek için 2009’da yaptırılan, il merkezine 18 kilometre mesafedeki Atabarı Kayak Merkezi, ladin, köknar ve çam ağaçları arasında kaliteli kar yapısıyla konuklarını ağırlıyor.

Vatandaşlar; “Bu sene kar yağmadı. Yani yeterli seviyede kar yağmadığı için kayak sezonu da açılmadı. Atabarı Kayak Merkezi’nde yeterli seviyede kar yağınca biz kayak tutkunları buraya geleceğiz. Umarım en kısa zamanda kar yağar” şeklinde konuştular.

Ayrıca Kontrol Edin

2021 yılının planlaması yapıldı

Orman Bölge Müdürlüğü’nde 2020‘nin değerlendirilmesi, 2021 yılı hedefleri toplantısı yapıldı. Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir