Kaymakam Aydın’dan Şehit Aileleri Ve Gazilere Anlamlı Ziyaret

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’dan şehit aileleri ve gazilere manevi destek ziyaretleri devam ediyor.

Arhavi’de şehit ailesinin ve bir gazinizin evini ziyaret eden protokol mensupları ailelerinin bir ihtiyaçları olup olmadığını sorup şehit ailelerinin acılarına ortak olmaya çalışıyor.

Şehit Altanlar Annesine Vefa Ziyareti

Kaymakam 24 Aralık 1993 yılında Mardin-Derik İlçesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Asteğmen Mehmet Altanlar’ın annesi Meryem Altanlar’ı Kestane alan Köyünde ziyaret etti.

Ziyarete Jandarma Komutanı Musa Engin, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İnci Köseoğlu, Şantiye Şefi Yaşar Güneş, Köy Muhtarı Senayi Kitapçı eşlik etti.

Kaymakam Aydın şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu, bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını belirterek “Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir.” dedi.

Kıbrıs Gazisi Halim Sayaroğlu Evinde Ziyaret Edildi

Kaymakam Şeref Aydın, Garnizon Komutanı Bayram Demibaş, Komiser Yardımcısı Şahin Korkmaz, Müftü Sadık Havuz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İnci Köseoğlu,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Boğaziçi Mahallesi Muhtarı Cengiz Kurdoğlu, İlçe Boğaziçi Mahallesi’nde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Halim Sayaroğlu’nu iftar sonrası evinde ziyaret etti.

Gazilerin kendileri için baş tacı olduğunu vurgulayan Kaymakam “Gazilerimizin ihtiyaçlarının olup olmadığını, sağlık durumlarını sorduk. İhtiyaçları halinde bizlerin kapıları sonuna kadar açık. Gazilerimiz bizlerin gurur kaynağı. Sizler bizler için çok önemlisiniz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.” şeklinde konuştu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir