Anasayfa / Anasayfa / Kemalpaşa CHP’de 2 Aday Adayı Birlikte Açıklama Yaptı

Kemalpaşa CHP’de 2 Aday Adayı Birlikte Açıklama Yaptı

Kemalpaşa CHP’de Belediye Başkan aday adayı tanıtım toplantısında iki aday adayı birlikte aday tanıtım toplantısı yaptılar.

Kemalpaşa CHP’de Belediye Başkan aday adayı tanıtım toplantısında iki aday adayı birlikte aday tanıtım toplantısı yaptılar.

Kemalpaşa CHP İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, Kemalpaşa İlçe Başkanı Fehmi Şahin, Hopa CHP Belediye Başkan aday adayları ve partililer katıldı.

Aday adayı tanıtım toplantısı açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Fehmi Şahin Kemalpaşa olarak Artvin’de CHP’nin en yüksek oyu alan bir ilçe olduklarını ifade ederek Kemalpaşalı yol arkadaşlarına ve Kemalpaşalılara teşekkür etti. Şahin Kemalpaşa’da bir ilki yaşadıklarını ve aday adayı olan birbirilerinden değerli iki arkadaşlarının birlikte adaylıklarını açıklamalarının sevincini yaşadıklarını ifade ederek “Hangi arkadaşımız aday olarak açıklanırsa açıklansın peşinde yine onu başkan seçeceğiz” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Başkanı Ahmet Biber Hopa ve Kemalpaşa’da Demokrasi adına bir güzellik, partileri adına bir zenginlik yaşandığını ifade ederek, kendilerine düşenin de bu zenginliği partilerinin lehine çevirerek hedefte başarıya ulaşmak düşer” dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı ve yeniden aday adaylığını açıklayan Ergül Akçiçek tüm misafirlere ve partililere “Hoş geldiniz” dedi. Akçiçek Kemalpaşa olarak her zaman güçlerini Atatürk’ten aldıklarını ve onun verdiği aydınlık düşünce ile hareket ettiklerini ifade ederek “Göreve başladığımızdan bu tarafa kapımız her zaman halkımıza açık olmuştur. Her sorunu çözmede Kemalpaşa’ya hizmet aşkımız bizi daha iyiye yönlendirmede bizim çalışma azmimizi şevk etmiştir. Biz Ülkemizin Kuzey doğu ucunda sınır bekçiliği yapan ve aynı zamanda ülkemizin vitrini görünümü kazandıracak bir coğrafi noktadayız.

Projelerimizi de buna paralel yapmak zorunda olduğumuzun bilinci ile şekillendiriyoruz.  Kemalpaşa halkımızla birlikte Cumhuriyet kenti şirin ilçemizde son yıllarda yaşanan gelişmeler ilçemizi bugünden yarına modern bir kent ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalardan. İlçemizdeki her gelişmeyi halkımızın yaşam düzeyini daha ileri noktaya taşıma anlamında önemsiyorum.

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Artvin’de partimizin gücünü bir defa daha dosta gösterme anlamında önemsiyorum. İl Başkanımızın da söylediği gibi amacımız kaybettiğimiz il ve ilçelerde yeniden yerel yönetimleri alarak ileriye daha güçlü hazırlanma adına önemli bir başarıya imza atmak zorundayız. Bu anlamda bunun bir parçası olan Kemalpaşa’mız da da seçimi yeniden kazanacağız. Partimiz hangimizi aday olarak gösterirse Kemalpaşa halkının birlik ve dayanışma içinde o adayımız için çalışacağına yürekten inanıyorum. Tekrar Hepinize Hoş geldiniz der saygılar sunarım” dedi.

Daha sonra Kemalpaşa CHP Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru da bulunan Ali Altunkaya konuşma yaptı. Altunkaya konuşmasında şunları söyledi“1958’de Hopa’da doğdum. Ankara Gazi Üniversitesi Fransızca Bölümü’nden 1979’da mezun oldum. Güzel Ülkemin çeşitli yerlerinde Öğretmen olarak görev yaptım. Son olarak 2001-2007 yıllarında Kemalpaşa Çok Programlı Lisesi müdürlüğünde bulundum.2007 yılında Emekliye ayrıldım. 2009 Yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum.  Yerel Seçimlerde Kemalpaşa Belde Belediyesi Meclis Üyesi olarak sorumluluk aldım. Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi konusunda seminerlere katıldım. Hemşinliler Hizmet Vakfı’nın kurucu üyesiyim. Gençlerimize musallat olmuş uyuşturucu madde bağımlılığını yok etmek adına Türkiye Yeşilay Derneği Hopa İrtibat Bürosu Temsilcisiyim Halen Öğrenme güçlüğü çeken çocuklara eğitim veren Özel Hopa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde yönetici olarak çalışıyorum. Evliyim iki çocuğum var. Dedeyim bir kız bir de erkek torun sahibiyim.
Bugün, dünyada bilgi, teknoloji ve erişim anlamında ulusal sınırların aşıldığı bir çağda yaşıyoruz.Yaşadığımız çağda bilgiye artık her yerden ulaşılabilir durumdayız. Bilgiyi işleyerek fark yaratanlar, teknolojiyi hayata aktaranlar çağımızın galibi oldular.
Artık kendi hayatını gelişmiş ülkelerdeki insanların hayatıyla kıyaslayan ve “bunlar benim de hakkım” diyen koca bir kuşak var. Özgürlükler, demokratik ve eşit hak talepleri ve yüksek yaşam standarttı olmazsa olmazı. Devletin baskı ve dayatma aracı olmaktan çıkıp, hiç kimseyi ötekileştirmeden ve ayırmadan tüm yurttaşlarına hizmet eden bir aygıta dönüşmesi zorunluluğu kaçınılmaz bir gerçektir. Yeni dünyayı ve kuşağı eski kavramlarla anlamak ve yönetmek mümkün değildir. Artık yeni bir siyaset, yeni bir yönetim anlayışını kabullenmek ve hayata geçirmek zorundayız.Bu anlamda yerel yönetimlere bakış açımızı da değiştirmek zorundayız. Vatandaşlar artık yol, kaldırım, çöp, temizlik gibi klasik belediye hizmetlerine,bunlar zaten tam ve eksiksiz olmalı gözüyle bakmaktadır. Belediye hizmetlerinde çıta yükselmiştir.Yerel yönetimler çağdaş dünya kentlerinin hizmet ve proje standartlını yakalamalı, teknolojik gelişme ve sistemleri kamu hizmetinde kullanmalı, yönetimde ve karar mekanizmalarında katılımı sağlamalı ve ortak aklı oluşturmayı başarmalıdır.
Bu yeni anlayış aslında çağı okuyan ve gereklerini hayata geçiren yeni nesil belediyecilik demektir. Bu yeni model, aynı zamanda halkla bütünleşen çağdaş sosyal demokrat belediyeciliğin adıdır. Sosyal demokratların bu anlayışı ileri taşıyarak efsane belediye başkanları yaratmaları zorunludur.

Bu anlayışla bugün burada Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurmuş olduğu, tarihi şerefle dolu Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğumu huzurunuzda açıklamaktan onur duyarım. Hepinize teşekkür ederim”

Konuşmaların ardından her iki adayda,  adaylık başvuru dilekçelerini İlçe Başkanı Fehmi Şahin’e imzalayarak teslim ettiler. Daha sonra birlikte çekilen fotoğrafın ardından aday tanıtım toplantısı da sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir