Anasayfa / Anasayfa / Kemalpaşa Hem Yılsonu Sergisi Beğeni Topladı

Kemalpaşa Hem Yılsonu Sergisi Beğeni Topladı

Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisi Kemalpaşa Belediye Binası önünden Sanat-Spor ve Eğitim konulu kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej yürüyüşüne Kemalpaşa Kaymakamı MehmetKemal Akpınar, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi,Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne, kurum ve okul müdürleri ve vatandaşlar katıldılar. Kortej yürüyüşü sergi Alan olan Atatürk Meydanına kadar Tulum eşliğinde devam etti.

Atatürk Meydanında düzenlenen Kemalpaşa Halk Eğitim MerkeziYılsonu sergisi Programı saygı duruşu yapılması ardından İstiklal marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Kemalpaşa İlçeMilli Eğitim Müdürü Cafer Döne yaptı Döne, Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareket ederek tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş kurumlar olduğunu, Avrupa’da bu faaliyetlerden yararlanma oranının yüzde 34 olduğunu, ülkemizde bu oranın yüzde 8’lerde kaldığını,  Kemalpaşa HEM olarak yeni kurulan bir kurum olmalarına rağmen büyük başarıyakaladıklarını, bunda HEM müdürü Adem Cengiz ve hocalarının büyük özverili çalışmalarının etkili olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Kemalpaşa HEM Müdürü Adem Cengiz’de yaptığı konuşmada “Yıl boyunca devam eden faaliyetlerimize katılan kursiyerlerimize, bugün bu etkinliğin hazırlanmasında katkıları olan tüm personelimize, Kemalpaşa kaymakamlığına, Kemalpaşa Belediyesine, İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüze, doğrudan ve dolaylı katkıları olan kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’da yaptığı konuşmada, Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini her dönem önemsediklerini ifade ederek destek verdiklerini ve bu serginin oluşumuna el emeği, göz nuru döken tüm kursiyerlere teşekkür etti.

Törenin ardından kursları başarıyla bitiren kursiyerlere KemalpaşaKaymakamıMehmet Kemal Akpınar ve Hopa ve Kemalpaşa Belediye Başkanları tarafından başarı belgeleri verildi. Belge verme Töreninde en önemli anda 63 yaşındaki Seviye Özten’in okuma yazma kursunu bitirerek belgesini alma ve kendi yazdığı bir yazıyıokuması oldu. Seviye Özten açılışakatılanlar tarafından alkışlandı

Törenin ardından Kemalpaşa HEM Folklor ekibi gösterisini sunmasıardındanHEM spor kursları kapsamında güreş kurslarına katılan genç güreşçilerin güreş gösterileri de alkışlandı.

Daha sonra Sergininaçılışkurdelesi,açılışakatılan protokol üyeleri tarafından kesildi ve kursiyerlerin yıl boyunca el emeğigöznuru dökerek hazırladıkları ürünlerin bulunduğu stantlar gezildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir