Korona 40 yıllık alışkanlıktan vaz geçirtti

Çay ocağından korona virüsüne karşı pet bardaklı önlem

Artvin merkezde 20 yıllık çay ocağı işletmecisi, korona virüsüne karşı tedbir amaçlı müşterilerine pet bardakta çay veriyor.

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamındabir çok sektörün yanı sıra kahveneler kapatılmış çay ocaklarının ise sadece dışarı servis yapılmasına izin verilmişti. Artvin bir çay ocağı işletmecisi, virüse karşı ilginç bir yöntem kullanıyor. Tedbir amaçlı cam bardak yerine pet bardakla çay dağıtan çay ocağı işletmecisi Şerif Usta, müşterilerinin uygulamadan memnun olduklarını söylüyor.

Karadeniz’in en önemli içecekleri arasında yer alan çayın olmazsa olmazı ince belli cam bardak olduğunu ifade eden işletme sahibi Şerif Usta,” müşterilerin ilk yadırgasada salgından dolayı olumlu karşıladıklarını söyledi. Dünya bu virüs ile mücadele ederken bizde kendimizce böyle bir önlem alalım dedik diyen Usta,” pet bardakla müşterilerimize çay servisi yaparak bu sayede en azından riski azaltmış oluruz diye düşündük. Burada ki asıl amaç önlem almak” dedi.

Olumlu tepkiler aldığını ifade eden Usta,”20 yıllık işlettiğim çay ocağında ilk defa pet bardakla çay dağıtmak zorunda kaldım. İnsanların alışkanlıklarından vaz gezmeleri zor olsa da salgına karşı duyarlı olmaları bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir