Anasayfa / Anasayfa / Koruyucu Sağlık Hizmetleri Ziyaretleri Devam Ediyor 

Koruyucu Sağlık Hizmetleri Ziyaretleri Devam Ediyor 

Artvin İl Sağlığı Müdürlüğü Koruyucu Sağlık HizmetleriZiyaretlerine İl Ve İlçelerde Devam Ediyor

İl Sağlığı Müdürlüğünce yapılan açıklamada 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Artvin genelinde 64 köy ziyareti gerçekleştirilmiş olup bu ziyaretlerde yaklaşık Bin vatandaşa ulaşıldığı belirtilerek; “Artvin İl Sağlığı Müdürlüğü olarak ilimizdeki birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak sağlık sorunlarına erken müdahale edebilmek ve aynı zamanda sağlıkla ilgili ihtiyacı olanların bu taleplerini karşılamak için halkımızı başta köylerimiz olmak üzere yerinde ziyaret ediyoruz.

8 İlçemizde her gün düzenli olarak yapılan hane halkı ziyaretlerinde; gebe, lohusa, yenidoğan, bebek, çocuk, sağlık ihtiyacı olan yaşlılar, evde bakım hastaları, kanser hastaları ve riskli obez bireyler öncelikli olmak üzere tüm halkımıza spot ölçümler (tansiyon, şeker) ile sağlıklı ilgili konularda bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Bu kapsamda 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Artvin genelinde 64 köy ziyareti gerçekleştirilmiş olup bu ziyaretlerde yaklaşık Bin vatandaşımıza ulaşılmıştır. Ziyaretlerde emeği geçen Toplum Sağlığı Merkezlerimizde çalışan sağlık personelimize teşekkür ediyor tüm halkımıza sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerine yer verildi.