Anasayfa / Anasayfa / Köy Tavukçuluğu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Köy Tavukçuluğu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

nor

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Köy Tavukçuluğu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Müdürlüğüek bina toplantı salonunda köy tavuğu yetiştiren ve tavuk dağıtılan yetiştiricilere yönelik 08/11/2018 tarihinde eğitim toplantısı düzenlendi.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur;”Bilindiği üzere İl Müdürlüğümüz tarafından “Köy Tavukçuluğu” projesi kapsamında DOKAP finansmanıyla 169 çiftçimize 8.200 adet ATAK-S ırkı yumurta tavuğu ile 144 çiftçimize 144 adet kümes dağıtmıştık. Şimdi bu yetiştiricilerimiz başta olmak üzere tavukçulukla ilgilen tüm yetiştiricilerimize yönelik eğitim çalışmasını yapmış bulunduk. Yapmış olduğumuz eğitim çalışmasında bize bilgiler sunan Doktor Öğretim Üyesi Hatice İskender hocamıza ve katılım sağlayan yetiştiricilerimize teşekkür eder toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

Yoğun katılımın sağlandığı eğitime İl merkezi ve İlçelerimizden 100’e yakın üretici katıldı. Köy Tavukçuluğu Yetiştiriciliği eğitimini; Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde görevli Doktor Öğretim Üyesi Hatice İskender tarafından verildi.

​​​​​​Eğitim toplantısında kümes kurulumu, yer seçimi, kümes şartları, tavukların doğru bakımı ve besleme gibi konuların yanı sıra hastalıklar ile mücadele ve önlenmesi anlamında neler yapılabileceği hakkında geniş kapsamlı bilgiler verildi.

Eğitim soru cevap ve değerlendirmenin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir