Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Proje Tanıtım Toplantısı

Artvin’de mevcut sanayi sitesindeki doluluk oranı ve işlerini geliştirmek isteyen sanayi esnafının Artvin sanayi sitesinde yeterli yer bulamaması nedeniyle Artvinli iş insanlarının ortaklaşa kurdukları Küçük sanayi Sitesi kooperatifi proje tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl DSİ 26. Bölge bünyesinde olan Deriner Barajı inşaat sahası içindeki  kırma eleme tesisinin içinde bulunduğu arazi Önceki Dönem Artvin Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla’nın ve Artvin Milletvekili Erkan Balta’nın destekleri ile 120 üyesi bulunan Artvin Küçük Sanayi Kooperatifine tahsis edilmişti. Kooperatif yönetimi üyelerden topladığı aidatlarla mevcut alanın alt yapı ve proje çalışmalarına başladı.

Bu vesileyle Artvin Küçük Sanayi sitesi inşaat alanında yapılan proje tanıtım toplantısına Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, Ak Parti Artvin il Başkanı Fatih Tahtalı, Chp İl Başkanı Ahmet Biber, ilgili kurum amirleri ve kooperatif üyeleri katıldı.

10 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan yeni sanayi sitesi ilimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmete 2021 yılında açılması ön görülüyor. Artvin Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi adına konuşma yapan kooperatif başkanı Ahmet Özçelik “İlimizde yıllardır sanayi alanında yer ve dükkân sıkıntısı yaşıyorduk. ALLAH Razı olsun milletvekillerimiz İsrafil Kışla ve Erkan Balta’nın yardımları ve sayın Valimizin destekleri ile bu amacımıza ulaşmış olduk. 10 dönüm üzerine kurduğumuz bu arazinden yaklaşık 10 bin metreküp malzemeyi nakil etmek zorundayız. Bu çalışmayı yaparken de 120 üyeli kooperatifimize devlet desteğini bekliyoruz.” Dedi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ise yaptığı açıklamada “ilimizde yer sıkıntısı hat safhadadır. Bu projeye başlarken nasıl olur da Artvin gibi coğrafyası çok zor olan bir şehirde 10 dönüm bulabiliriz diye düşündük. Gerek DSİ, gerek Milli Emlak ve Çevre ve Şehircilik kurumları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu araziyi bulup Küçük sanayi kooperatifine çok ucuz bir miktarda tahsisini sağladık. 10 dönüm üzerine kurulacak sanayi sitesinde Artvin’in ihtiyaçlarının karşılanacağına inanıyorum. Şavşat ilçemizde de bir sanayi sitesi yapımına başlamıştık, bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Yeni yapılan bu sitelerle birlikte ilimizin sanayi ihtiyacının karşılanacağını düşünüyorum.” Dedi

Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta yaptığı açıklamada “ilimizde yeterli düz alan olmaması nedeniyle yer arayışında bulunduk. Daha önceden baraj şantiyesi içerisinde bulunan bu araziyi kooperatife tahsis edilmesini sağladık. Artvin gibi bir il de tabi ki de büyük ölçüde bir sanayi sitesinin ortaya çıkmasını düşünemeyiz. Ancak kendi ihtiyaçlarını karşılayan bir şehir haline gelmemiz için küçük sanayi sitemizin yapılıp hizmete girmesine ihtiyacımız var. Küçük sanayi sitesinin bitmesiyle Artvin’de yaptırma olanağımızın olmadığı işlerimiz için başka şehirlere gitmemize gerek kalmayacak.” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir