Anasayfa / Anasayfa / Külekçi: Artık Artvin’in “Gümüş” ü var! Trabzon Artvinliler Deneği Başkanı Ahmet Külekçi yeni atanan Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş’ü makamında ziyaret ederek, “Artık Artvin’in “Gümüş” ü var!” dedi.

Külekçi: Artık Artvin’in “Gümüş” ü var! Trabzon Artvinliler Deneği Başkanı Ahmet Külekçi yeni atanan Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş’ü makamında ziyaret ederek, “Artık Artvin’in “Gümüş” ü var!” dedi.

Artvin’in kalkınma ve göçü engellemedeki tek reçetesi turizmden geçtiğinin altını çizen Külekçi ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Külekçi yaptığı açıklamada, “Şehrin yol haritası nereden bakarsak bakalım turizme endeksli. Eğer turizmde beklenen atılımı yapılır,samimi ve gerçekçi projeler ortaya konursa Artvin’in maküs kaderi değişir.Yoksa turizm konusunda yıllardır yapıldığı  gibi sadece hayal kurmaktan öteye gidilemez. Artvin’in ne yazık ki turizm konusunda çok ciddi başarısızlığı ve zafiyeti var.Bu durum şehrin geriye gitmesine neden oluyor.Gölleriyle,dağlarıyla, ÇoruhNehri ile festivalleriyle, yayla ve ormanlarıyla yaz-kış her dönem turizme hitap edecek potansiyele sahip Artvin’in turizmde geri kalmasında payı olanların günahı çok. Çivi çakmadan makamları işgal eden müdür ve personel yüzünden turizmde kayıplarımız oldu.

Artvin Bunu Asla Hak Etmiyor!

İşte bu gerçekle yola çıkarsak geriye dönük çok ciddi bir sorgulama yapıp önümüze bakmak zorundayız.

Artvin’in yeni Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş’ü Trabzon Artvinliler Derneği olarak ziyaret ettik geçenlerde. Yeni görevi hayırlı-uğurlu olsun. İşi kolay değil… Kaygılarımı,endişelerimi ve geçmişe dönük sitemlerimi paylaştım diyen Külekçi, “Bu şehrin bir evladı olarak beklentilerimizi dile getirdim.Karşımızda heyecanlı,deneyimli,azimli ve kararlı bir müdür profili çizen bir müdür gördüm.Projelerini dinleyince daha da umutlandım.Artvin turizmde GÜMÜŞ kazandı. Altın’a çevrilir mi göreceğiz.Kısa zamanda önemli tespitler yaparak  çözüme yönelik çalışmalar yapmış.Dosyasında Artvin’in turizmine yönelik 52 adet projesi vardı.İnşallah hepsini gerçekleştirir.Bu onun tek başına yapacağı bir iş değil elbet.Şehrin dinamikleri gerekli desteği vermeli ve sahip çıkmalı.

Sadece Artvin’de yaşayanlar değil gurbette Artvin hassasiyetini hala kaybetmeyen özünü inkar etmeyen bütün Artvinlilerin turizm için seferberlik yapması gerek.Artvin’in yerli ve yabancı turizmde çıtasını yükseltmeliyiz. Artvin’de bir günlük konaklama sayısı 4 bin.Çok yetersiz ve çok düşük bir rakam. İlk etapta neşter vurulacak en önemli sorun konaklama bence. Bu rakamın 10 bini geçmesi gerek. Çok daha büyük düşünmeli çok daha ciddi adımlar atmalıyız. Karadeniz’de turizm pastasından en az faydalanan il olmanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Trabzon ve Rize turizmde patlama yaptı!

Ordu ve Giresun’da çok ciddi yatırımlar var. Gümüşhane ve Bayburt bile bizi geçiyor. Artvin neden bu kadar geri kaldı aklım almıyor!Sanayi yok,tarım yok, hayvancılık yok! Yokta yok!Ne olacak işsizlik ne olacak bu durmayan göç!Sadece barajlara gebe kalırsak işimiz yaman!Turizme sarılmak ve turizmden yeterince faydalanmaktan başka çaremiz yok. Herkesin aklını başına alıp Artvin’in kaderini değişecek turizme sahip çıkması şart!” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir