Mart Ayı Değerler Eğitimi Konusu Vatanseverlik!

 

Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mart Ayı Değerler Eğitimi  Kahramanı“Seyid Onbaşı”Oldu.

Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konuya ilişkin yapığı açıklamada; “1889 yılının Eylül ayında Balıkesir´in Havran İlçesi Çamlık köyünde dünyaya gelen Seyit Ali Onbaşı, Çanakkale Savaşı sırasında Rumeli Mecidiye Tabyası´nda görevliydi. 215 okkalık (yaklaşık 275 kilogram) top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştirdi. Bu toplar İngiliz zırhlısı Ocean´a ağır hasar verdi. Ocean zırhlısının daha sonra Nusret Mayın Gemisi´nin döktüğü mayınlardan birine çarpıp batması savaşın seyrini değiştirdi.

Vatan sevgisi sevgilerin en güzeli, en yücesidir. Herkesin içinde büyük bir yer tutan vatan sevgisinin yeri dinimizde de çok büyüktür. Vatan, millet özelliği taşıyan insanların üstünde yaşadığı kara parçası olsa da aslında vatan sadece bir kara parçasından ibaret değildir. Vatan yuvamız, vatan barınağımız, vatan en kutsal saydığımız yerdir. Vatanımızın her karışı vatan uğrunda canını seve seve feda etmiş şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır.

Türk Milleti’nin vatanına olan sevgisi ve bağlılığı tarihsel bir gerçektir ve milletimizi diğer milletler arasında üstün kılan en asil özelliklerden birisidir. Bununla birlikte her Türk, milletinin menfaatlerini kendi menfaatlerinden, milletinin geleceğini kendi geleceğinden üstün tutan bir anlayışa, derin bir millet sevgisine sahiptir.

” Vatan sevgisi imandan gelir.” (Hz. Muhammed)

“ Vurulup tertemiz ɑlnındɑn, uzɑnmışyɑtıyor; Bir hilɑluğrunɑ, yɑRɑb, ne güneşler bɑtıyor. ” Mehmet Akif Ersoy

“ Barış milletleri refah ve mutluluğa eriştiren en iyi yoldur. Fakat bu kavram bir defa ele geçirilince daima bir dikkat ve itina ve her milletin ayrı ayrı hazırlığını ister.”  İfadelerine yer verdi.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir