Milletvekili Balta Ve Beraberindeki Heyet Viyadük İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Ak Parti Artvin Milletvekili E. Erkan Balta ve beraberindeki heyet Yusufeli Barajı ve Hes inşaatı nedeniyle ilçe merkezinden geçecek olan viyadük inşaatında incelemelerde bulundu.

Yusufeli Viyadüğü inşaatını yürüten yüklenici firma proje müdürü Kayserşah Erdem’den bilgi alan heyet, çalışmalar esnasında çevreye en az rahatsız edecek uygulamalarla projenin yürütülmesini ve gerekli titizliğin gösterilmesini istediler.

Toplam uzunluğu 690 metre olan viyadük inşaatı yeni yerleşim yeri için hayati bir öneme sahip olduğunu dile getiren Milletvekili Balta,” Yeni yerleşim yerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Sürecin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Viyadük inşaatı nedeniyle ilçe merkezinin uğrayacağı zararı minimum seviyeye indirmek için yüklenici firma ile sürekli diyalog halindeyiz. Viyadük inşaatından etkilenen ev sahipleri ve dükkân sahipleri için en ideal çözümleri üretmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hassasiyetlerini en iyi şekilde anlayacak ve çözecek olan bizleriz.” dedi.

Yusufeli Viyadüğü; 150 metre yükseklikte, 690 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde yapılacak olup yapım süresi takriben 600 gün sürecek. Yusufeli yeni yerleşim yeri inşaatlarıyla eş zamanlı olarak bitirilip taşınma gerçekleştirilecektir.

 İnceleme gezisine, Ak Parti Artvin Milletvekili E. Erkan Balta, Ak parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ve beraberindeki heyet katıldı.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir