Milletvekili Erkan Balta’dan 30 Ağustos Mesajı

Balta: “Türk Milletinin Azim Ve İnançla Toprağını Nasıl Müdafaa Edebileceğini Tüm Dünyaya Göstermiştir”

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, vatanı işgal altında bulunan Türk milletinin yokluklara rağmen azim ve inançla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini bundan 97 yıl önce tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

“Birlik, Beraberlik Ruhunu Canlı Tutmak Ve Gelecek Nesillere Aktarmak En Önemli Görevlerimizdendir” vurgusunda bulunarak mesajına devam Milletvekili Ertunç Erkan Balta, “Kazanılan bu zaferin, dünya tarihine altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Balta’nın mesajında; “Türk milleti canından aziz bildiği değerler uğruna her daim ‘ya istiklâl ya ölüm’ düsturunu benimsemiş; vatanı, bayrağı ve hürriyetini her şeyin üstünde tutmuştur. Aziz atalarımızın bizlere emanet bıraktığı; bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini ebediyen yaşatmak ve müreffeh yarınlara taşımak ay yıldızlı bayrak altında yaşayan tüm bireyler olarak hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir. Birlik, beraberlik ruhunu canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak en önemli görevlerimizdendir. Vatan millet uğruna milyonlarca şehit vererek elde ettiğimiz vatanımız bize atalarımızın en büyük emanetidir. Tarihimiz, millet olarak, belirli dönemlerde küresel güçlere karşı verdiğimiz milli mücadele destanları ile doludur. 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi de bu mücadelelerden birisidir. Ülkemizde milli birlik ve beraberlik duygusunu her zaman ön planda tutulmuştur. Milletimiz 15 Temmuz darbe teşebbüsünde bulunan hainlere karşı omuz omuza vererek dünyaya bir kez daha göstermiştir. Şimdilerde de ekonomik savaş ilan edenler 97 yıl önce olduğu gibi emellerine asla ulaşamayacaklar.   “AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM” Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir