Anasayfa / Anasayfa / Milletvekili İsrafil Kışla Arhavi’de

Milletvekili İsrafil Kışla Arhavi’de

Vekil Teşkilatla Bir Araya Geldi, İlçede İncelemelerde Bulundu, Müjdeler Verdi

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla hafta başı ziyaretini Arhavi’de gerçekleştirdi.

AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta’nın da eşlik ettiği buluşmada Milletvekili ve beraberindekiler AK Parti Arhavi İlçe teşkilatı ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’yla meclis üyeleriyle bir araya geldiler. Artvin il ve ilçelerinde yapılan kongre süreçlerinin hemen sonrasında seçilen yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ve ziyaret amacıyla kahvaltı programında bir araya geldiler. Bunun yanında ilçede yapılan kamu ve yerel yatırımlar milletvekili ve beraberindekilerle incelemelerde bulunuldu.

 2019 Yılı Seçimleri İçin  Teşkilatlar  Hazır

Dr. İsrafil Kışla ve teşkilat ilk olarak Falez Restaurant’taAK Parti Arhavi İlçe teşkilatının Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile belediye başkanı meclis üyeleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Burada İlçe Başkanı Ufuk Yıldız söz alarak milletvekili ve il başkanının ilçeye ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Seçilen yeni yönetimin ilçeye ve Ak Partiye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Ardından belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu söz alarak hafta sonu Artvin’de gerçekleştirilen ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı Ak Parti Artvin İl Kongresinde üçüncü kez seçilen il başkanı Erkan Balta ve yönetimini tebrik etti.  Aynı zamanda ilçede yapılan kongrede güven tazeleyen Ak Parti ilçe Başkanı Ufuk Yıldız ve yönetim kurulu üyelerini de tebrik ederek yeni yönetimlerin yeni heyecan ve istekle çalışmalarını gerçekleştireceğine inandığını belirterek her iki başkanı da tebrik etti. Son olarak bir değerlendirmede bulunan Artvin milletvekili İsrafil Kışla ilimizde olduğu gibi tüm Türkiye’de kongre sürecinin tamamlanarak yeni Ak kadroların ilk günkü heyecan ve azimle çalışmaya başlanacağını görüyoruz dedi. Kışla “önümüzde çok önemli bir süreç bizleri bekliyor. 2019 yılında 3 önemli seçim hayati değer taşımaktadır. İlk olarak yerel seçim daha sonra genel seçim ve başkanlık seçimi olmak üzere bu üç birbirine bağlı seçim süreci için çok çalışılması gereken, çok emek verilmesi gereken süreçtir. İşte bu anlamda yenilenen kadrolarımız görevini tam ve eksiksiz yapacağına inanıyorum özellikle Arhavi bu konuda kendi üzerine düşeni yapmaktadır. Ama yetmez deyip daha çok çalışacağız, daha çok bu davaya sahip çıkacağız. Teşkilatlarımız bu yönde kendilerini revize etmelidir” dedi.

kışla “Eğitimde Arhavi’ye müjdeler olsun”

Milletvekili İsrafil Kışla değerlendirmelerine devam ederek “ Arhavi’de Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yatırım seferberliğini görüyoruz. Birçok kamu yatırımlarının yanında yerel hizmetlerde ön planda. Arhavi halkının şunu bilmesini isterim ki Ak Parti iktidarı döneminde Artvin’e bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı 20 Milyar Lirayı aşan bir rakamdır. Bundan Arhavi’de nasibini almıştır. İlçeye özellikle eğitim alanında önemli desteklerimiz olmuştur. İnşaatı süren Arhavi Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra geçtiğimiz hafta Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Rektör Beyle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Arhavi’ye iki önemli fakülteyi açacakları müjdesini şimdiden veriyorum. Sanat ve tasarım fakültesi ve Peyzaj Mimarlık Fakültesi bunlardan bir kaçı bunun yanında meslek yüksek okul bünyesinde sivil havacılık ve kabin hizmetleri bölümü eklenerek Türkiye’nin yeni kabin memurları ve hostesleri Arhavi’den de yetişecek. Kısacası eğitim alanında daha birçok çalışma içerisindeyiz. Boğaziçi Mahallesi sahil geçişinde bir anaokulu projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı. Bunun yanında yurt projeleri bir bir hayata geçiyor. Yüksek Okulun mevcut binasından çıkmasıyla beraber söz konusu bina yıkılarak tam donanımlı bir kredi ve yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdu hizmet binası kurulacak. “ dedi.

Kamu ve belediye yatırımları gezildi

Falez Restaurant’ta gerçekleşen toplantı sonrasında milletvekili Kışla ve beraberindekiler ilçede yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere ilk olarak Boğaziçi mahallesindeki taşkın su menfez çalışmalarına geçti. Bu arada çalışmaların hız tamamlanması için Karayolları bölge müdürlüğü ile görüşmelerde bulundu. İşi üstlenen yüklenici firmanın projeyi bir an önce tamamlayarak kalan diğer kısmıyla ilgili belediye tarafında gerekli alt yapı çalışmasının tamamlanmasına geçilecektir. Ardından Arhavi Fen Lisesi’ne bağlı öğrenci yurdunda incelemelere geçildi.

Son derece modern ve konforlu bir yurt haline getirilen 200 kişilik öğrenci yurdu Nisan 2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olacak. Burada incelemelerde bulunan milletvekili Kışla yurt inşaatında görevlendirilen yetkililer tarafından bilgi alındı. Daha sonra geçtiğimiz ay tamamlanan ve ulaşımda çok önemli bir sorunun çözüldüğü Konaklı,  Şenköy,  A.Şahinler yolu incelendi. Yaklaşık 4 km’lik yol asfaltlama ve betonlama yöntemiyle son derece konforlu bir yol haline getirildi. Milletvekili İsrafil Kışla yolun ilçeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Ardından Arhavi Anadolu İmam Hatip Lisesine geçen milletvekili Kışla eğitim ve öğretime bu yıl başlayan bina hakkında okul müdürü Yaşar Yılmaz’dan bilgi aldı eksiklerin giderilmesiyle ilgili görüşmelerde bulunuldu.

İlçe Kaymakamı Hasan Onguziyaret edildi

Özellikle köylerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almak amacıyla ve ayrıca ziyarette bulunmak için milletvekili ve beraberindekiler Arhavi Kaymakamlığı’na geçtiler burada hazır bulunan il genel meclis üyesi Hakkı Aytolan ve ilçe kaymakamı Hasan Ongu tarafında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında brifing verildi. Milletvekili Kışla Afet kapsamında ve Köydes kapsamında 2018 yılı içerisinde ilçeye öneli oranda bütçe aktarılacağını ve bunların kaymakamlık kanalıyla yapılacağını söyledi. 2018 yılının yatırım yılının olacağını söyleyen milletvekili Kışla ilçenin önde gelen yol, su, elektrik gibi temel ihtiyaçlarının çözümü konusunda devletin seferber olduğu hazırlanacak projelerde anında çözüme kavuşturulacağı bilgisini verdi.

Forekazık yöntemiyle bir mahalle kurtarıldı

 Kaymakamlık Ziyaretinin ardından Hacılar Mahallesi Özkazançlar mevkiine geçen heyet burada meydana gelen büyük toprak kayması nedeniyle oluşan tahribatlar ve yapılan çalışmalar hakkında belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafında milletvekiline bilgi verildi. Yukarı Hacılar mahallesine öneli bir bağlantı yolu olan Özkazançlar mevkiinde oluşan toprak kayması heyelan ve çökme nedeni ile yapmış oldukları çalışmaları anlatan başkan Hekimoğlu söz konusu bölgede 20 m derinliğinde 56 adet fore kazık ve duvar imalatı yapmak suretiyle yamaç akışı durdurularak beklide bir mahallenin kayması önlenmiştir. Hekimoğlu “Bu anlamda bu kadar büyük bir heyelanlı sahayı fore kazık yöntemiyle önleyen Artvin’deki tek belediyeyiz. Masraftan kaçınmadık, halkımız için ne gerekiyor ise onu yaptık.” Hekimoğlu konuşmasına devam ederek, “ancak mevcut  yerin hemen aşağısında DSİ tarafında yapılması planlanan dere yatağı kısmının süratle çözüme kavuşturulması ve burada güçlü bir tahkimat ve beton duvar yapılması suretiyle tamamlanması gerekmektedir. Bu da DSİ’nin işi olduğunu söyledi… Milletvekili Kışla DSİ yetkilileri ile görüşerek sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması için talimat verdi. DSİ tarafından Hacılar Deresi Özkazançlar mevkiindeki bu çalışmayı hemen başlatacaklarını bildirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir