Anasayfa / Anasayfa / Milletvekili Kışla Artvin’de

Milletvekili Kışla Artvin’de

 

Kışla, Meclis Çalışmalarına Verilen Arada Soluğu Memleketi Artvin’de Aldı.

Perşembe akşamı Meclis genel kurulu çalışmaları sonlanır sonlanmaz uçakla Trabzon’a gelen Kışla buradan da karayolu ile memleketi Artvin’e geldi.

Karayolları Genel Müdürü ile Görüştü

Bir dizi programları sebebiyle Artvin’e gelen Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Karayolları Erzurum Müdürü Enver Şerif Bağ, DSİ Bölge Müdürü ve daire başkanları ile beraber Artvin de devam eden çalışmalar hakkında ve yapımı planlanan yatırımlarla ilgili bir toplantı yaptı.

İhalesi gerçekleştirilen 12 kilometre Borçka Murgul Karayolu ve açılışına sayılı günler kalan Cankurtaran tüneli başta olmak üzere birçok ulaşım projesi toplantıda masaya yatırılarak son durum değerlendirmeleri yapıldı.

Artvin’e Hatila tarafından yapılacak olan yeni çevre yolu, Sahara Tüneli projesi, tünel yapımı çalışmaları başlayan Ardanuç Olur yolu, Kışla’nın Artvin’e müjdesi olan ve proje ihalesi yapılan Varyant tüneli başta olmak üzere birçok konuyu ilgilileri ile tek tek görüştü.

Özellikle Cankurtaran tünelinden geçişlerinde son çalışmaların bitmesiyle beraber bir an önce başlamasını beklediğini belirtti.

Çoruh Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Peker e Hayırlı Olsun Ziyareti

DSİ bölge müdürlüğündeki toplantıdan sonra Çoruh Üniversitesine geçen kışla burada üniversite Rektörü Fahrettin Tilki ile üniversitede açılması yönünde çalışmalar yapılan bölümler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca Projesi tamamlanan Botanik Bahçesi projesi ve kurulması planlanan Çoruh Üniversitesi Vakfı ile ilgili gelinen aşama değerlendirildi.

Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Peker i de makamında ziyaret eden Kışla genel sekretere yeni görevinde başarılar dileyerek özellikle Ankara’da daire başkanlığı yaptığı süreçte edindiği tecrübelerinden Artvin’de faydalanmak istediklerini belirtti.

Cuma Namazını Artvin Merkez Camisinde Kıldı

Cuma namazını Merkez Camisinde kılan kışla namaz çıkışında vatandaşlarla hasbihal etti. Namaz sonrası Artvin Valisi Mehmet Doğanay’ı ziyaret eden Kışla Artvin Merkez deki programlarını tamamlayarak Borçka ya hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir