Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapattı

Murgullu Kamyoncular: “Biz ekmeğimizin peşindeyiz”

Cerattepe’den Murgul ilçesine taşınacak olan malzemeyi,sadece Artvinli kamyoncuların taşımasına karşı çıkan Murgullu kamyoncular, nakliye işini Artvin ve Murgul Kooperatifinin birlikte yapmasını isteyerek Murgul- Borçka kara yolunda eylem yaptılar.

Artvin’in Murgul ilçesinde şoför esnaflığı yapan kamyon sürücüleri, yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri kapatılan yolu trafiğe açmak için yoğun çaba sarf etse de kamyoncular biz ekmeğimizin peşindeyiz dediler.Kamyonlarını yola çeken araç sürücüleri, trafiğin akmasına izin vermedi.

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesindeki madencilik çalışmaları deva ederken Artvin Merkez’de bulunan S.S 1 Nolu Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi maden şirketiyle anlaşma yapmış, şirketin nakliye işini üstlenmişlerdi. Cerattepe’den, Murgul ilçesine taşınacak olan malzemenin sadece Artvinli kamyoncuların getirmesine karşı çıkan Murgullu kamyoncular yolu trafiğe kapatarak eylem yapma kararı aldı.

Bir grup Murgullu kamyoncu araçlarını kara yolu üzerine çekerek kontak kapadılar. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri sürücüleri ikna etmeye çalıştı. Sürücüler;“Biz ekmeğimizin peşindeyiz, Cengiz Cerattepe’den Murgul’a malzeme taşıyor, bunu Artvin kooperatifiyle birlikte yapıyor. Biz buna karşı olarak bu işin Artvin ve Murgul Kooperatifiyle birlikte yapılmasını istiyoruz” dediler.

Yapılan görüşmenin ardından kamyoncular büyük araç geçişlerine izin vermeyerek küçük araçların trafiğe ilerlemesine izin verdi. Daha sonra eylem son buldu.  

Ayrıca Kontrol Edin

Siz gelemiyorsanız biz geliriz

Gençlik liderleri ile gönüllü üyeler “Siz gelemiyorsanız biz geliriz” sloganıyla mahallelere giderek vatandaşlara hem spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir