Anasayfa / Anasayfa / Orman Zararlılarıyla Mücadelenin Piri Biyolog Yaşar Aksu’ ya Veda Yemeği

Orman Zararlılarıyla Mücadelenin Piri Biyolog Yaşar Aksu’ ya Veda Yemeği

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde 38 yıldır görev yapan, yaş haddinden emekliye ayrılan Biyolog Yaşar Aksu’ya Veda Yemeği düzenlendi.

Yaşar Aksu için düzenlenen veda yemeğine, Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Daire Başkanı Fatih Ülküdür, Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Daire Başkanlığından, Orman Koruma Şube Müdürü Kamuran Birinci, Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Akın Emin, Orman Bölge Müdür Yardımcıları Muammer Tizi, Ali Uzuncan, Emin Yılmaz, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri ve personel katıldı.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in telefonla katıldığı veda yemeğinde;  “Bizde davetliydik, fakat yoğunluktan dolayı gelemedik. Artvin Orman Bölge Müdürlüğü gelemediğimiz Bölge Müdürlüklerinden biri, nasip olursa en kısa sürede gelmek istiyoruz. Yaşar beyin vedasında bulunmak isterdik. Kendisinin mesleğindeki bilgisini, tecrübesini, iş ahlakını, çalışkanlığını duyduğumuz arkadaşlarımızdan bir tanesidir. Doğrusu kendisinin emekli olmasını kurumumuz açısından kayıp olarak değerlendiriyoruz. Fakat mecburi bir emeklilik olduğu için bir şey yapamıyoruz. Her insan için emeklilik bir onur vesilesidir. Mesleğini görevini hakkıyla zamanında tamamlayıp, iyi bir şekilde güzel bir intiba bırakarak hani bir laf var ya “ Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş” işte böyle bir hoş seda bırakarak görevini, memuriyetini tamamlayıp emekli olabilmek her kula kısmet olan bir şey değil. Bu manada yaşar beyi tebrik ediyorum ve kendisine şimdiden sonra sevenleriyle hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum. Ankara’ya yolu düşerse her zaman bekliyoruz. Nasip olursa yeni projelerimizle bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isteriz. Emeklerinden, çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Bu vesile ile orada bulunan tüm arkadaşlarımıza da sevgilerimi, muhabbetlerimi iletiyor, hayırlı akşamlar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Orman Zararlılarıyla Mücadele Daire Başkanı Fatih Ülküdür “ Biz Ankara’dan 3 kişi geldik. Burada olmaktan son derece mutluyuz. Yaşar abiyle çok uzun çalışmadık, ama çok şey duydum. Doğudan Batıya Yaşar Aksu bir marka olmuş. Bazı mesleklerin emekliliği olmuyor. Ormancılıkta bunlardan biridir. O yüzden Yaşar abi hiç emekli olacağım diye sevinmesin. Kendisinden çok şey öğrenmişiz, ben emekleri ve çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrada tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonrada güzel bir hayatı olur” diyerek, Yaşar Aksu’ya Orman Genel Müdürlüğü adına yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verdi.

Bölge Müdürü GurbetoğluSelamlama konuşmasından sonra; “Öncelikle Sayın Genel Müdürüme canlı telefon bağlantısı ile katıldığı için teşekkürlerimi arz ediyorum. Sayın Daire Başkanıma, Şube Müdürlerine buraya kadar geldiklerinden ve katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Biz Yaşar abimize veda yapmıyoruz, onu uğurlamıyoruz, çalışmalarında göstermiş olduğu gayret ve samimiyetten dolayı kendini onurlandırmak için burada toplanmış bulunuyoruz. İki deyimle Yaşar abimizi anlatmak istiyorum “Hakkını vermek”, “Hakkını teslim etmek.” Yaşar abimiz işinin hakkını verdi. İşinin iyi yapma konusunda hepimiz için çok önemli bir örnek teşkil etti. Bilgisini asla idareye ve idareciye karşı kullanmadı. Tüm bilgi ve donanımını Ormanları koruma adına zararlı böceklere karşı kullandı. Ormanları zararlılara karşı biyolojik mücadele ile koruma çalışmalarında sadece Artvin iline değil ülkemize dünya Ormancılığına dolayısıyla ekosisteme çok önemli katkıları oldu. Honduras ve Meksika’dan eğitim için ülkemize ilimize gelen heyetler, biz mutlaka Yaşar beyi ülkemizde görmek istiyoruz, ülkemize gelmesini talep ediyoruz dediler. Dünyada tanınması bizim için gurur meselesidir.

“Hakkını teslim etmek” deyimi üzerinden konuşursak, Yaşar beyin insani yönünün de hakkını teslim edelim. Sadece çalışkanlığı ile değil dürüstlüğü, pozitif bakışı, insani duruşu, ilişkileri ve yaklaşımları ile hepimize örnek bir insan. Ben kendisi ile çalışmaktan, onu tanımaktan çok mutlu oldum. Onu unutmayacağım. Kendisine ve ailesine sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum” diyerek, Bölge Müdürlüğü adına plaket ve hediye takdim etti.

Daha sonra İşletme Müdürleri, İşletme Müdürlükleri adına günün anısına Yaşar beye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir