Otizm Spektrum Bozukluğu Tarama Ve Takip Programı Eğitimi İle Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitimi Verildi

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Ali Erol tarafından “Otizm Spektrum Bozukluğu Tarama ve Takip Programı Eğitimi ile Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitimi” düzenlendi.

Özellikle birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan personelin farkındalık düzeylerinin artırılması, erken tanı ve tedavi olanaklarının oluşturulması ve sahada daha iyi hizmet sunmaları amacıyla;  Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarına yönelik Artvin Devlet Hastanesi’nde görev yapan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Ali Erol tarafından“Otizm Spektrum Bozukluğu Tarama ve Takip Programı Eğitimi ile Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitimi” düzenlendi.Toplantıda, “Çocukluk Çağı Ruhsal ve Gelişimsel Bozukluklar yelpazesinde yer alan Otizm Spektrum Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Güçlüğü konusunda yapılacak olan farkındalık faaliyetleri erken tanı ve rehabilitasyon açısından önem arz etmektedir.” Vurgusu yapıldı.

Eğitim sonrasında Ruh Sağlığı Biriminde görevli Çocuk Gelişimci Hanife Savun tarafından aile hekimlerine 18-36 ay arasındaki tüm çocukların tarama programı kapsamına alınması ve risk tespit edilen vakaların acil olarak Çocuk Psikiyatri Uzmanına yönlendirilmesi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca Kontrol Edin

JASAT’TAN KAÇIŞ YOK

Artvin-Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 16 Haziran 2020 günü Yukarı Koyunlu Köyünde Ö.U’ya ait …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir