Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Tenis Maçı Yaptı

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” Adı Altında Yürütülen Proje Arhavi Gençlik Merkezi’nde Gerçekleştirildi

Arhavi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Arhavi Tenis Kulübü tarafından özel eğitim sınıfı öğrencilerine anlamlı bir proje gerçekleştirildi. Arhavi Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Solak, Ak Parti İlçe Teşkilatı, Ak Parti Kadın Kolları üyeleri, özel eğitim sınıfı öğrencileri ve veliler katıldı.

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” adı altında yürütülen projede özel eğitim sınıfı öğrencilerine tenis sporunu sevdirmek amaçlanıyor. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmenleri Burçak Sevindik, Kamer Tan Gümrükçü, yardımcı personel Elif Selim Namlı ve okul öğrencileri ile Arhavi Tenis Kulübü Başkanı Ali Büyüklüoğlu ve Antrenör Avni Palyoş koordinasyonunda yürütülen proje, özel eğitim sınıfı öğrencileri tarafından oldukça beğenildi. FSM Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri ile Atatürk Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri arasında tenis maçı protokol üyeleri tarafından dikkatle izlendi.

“Hayde Tenise” sloganıyla yürütülen projede Atatürk Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğretmenleri Nesrin Demiray, Özlem Bayraktar, Ümmihan Koparmal, Özlem Türker ve özel eğitim sınıfı öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşen proje ile amaçlarının özel eğitim sınıfı öğrencilerini bir nebze de olsa mutlu etmek olduğunu belirten Arhavi Tenis Kulübü Başkanı Büyüklüoğlu, bundan sonra haftanın belirli günlerinde kulüp olarak özel eğitim sınıfı öğrencilerine gönüllü hocalık yaparak ders vereceklerini dile getirdi.

Düzenlenen proje ile özel eğitim sınıfı öğrencilerinin toplumda bir arada yer alabilme becerilerinin gelişmesine önemli katkı sunulduğunu belirten Başkan Hekimoğlu, projenin hayata geçirilmesinde destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti.. Program tenis maçının ardından çekinilen fotoğraflarla son buldu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’de Koronavirüs Vaka Sayısı 47 oldu!

Alınan tüm önlemlere rağmen il dışından ve ilçelerden gelen vaka artışlarıyla beraber Artvin’de koronavirüs tehlikesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir