ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLAYACAK 2021 yılı ilkbahar şap aşılama kampanyası ilimizde 17 Şubat 2021 tarihinde başlayacak.

​Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Bakanlığın talimatları doğrultusunda hayvan hastalık ve zararlıları ile mücadelesi kapsamında Ülkemiz ve İlimiz açısından çok büyük ekonomik kayıplara neden olabilecek hatta ölümle sonuçlanabilecek hastalıklardan büyükbaş hayvanlarda görülen Şap hastalığına karşı yürütülen 2021 yılı İlkbahar Şap Aşılama Kampanyasının 17.02.2021 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Altı ayda bir yılda iki kez (Sonbahar ve İlkbahar Dönemlerinde) şap aşılaması yapılarak bu hastalığı kontrol altına almaya çalışmaktayız. Bu kapsamda İlimizde Şubat ayı itibari ile başlayacak Şap Aşılama Kampanyası Nisan ayı başına kadar sürecektir.

Yetiştiricilerimizin şap aşılama programına katılım sağlaması, İlimizde bu hastalığı önleyebilmek için çalışan personelimize yardımcı olması kanunlar çerçevesinde zorunludur. Tüm yetiştiricilerimize duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir