Sarp Gümrüğündeki Sorunlar İçişleri Bakanlığı Müsteşarına İletildi

Sarp gümrüğündeki sorunlar İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce’ye İletildi

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek İçişleri Bakanlığı Müsteşarını ziyaret ederek Sarp Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntıları ve çözüm yolları konusunda destek talebinde bulundu.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek TC İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce’yi makamında ziyaret ederek Sarp Gümrüğünde yaşanan sorunlar hakkında kendisine bilgi verdi.

İlan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) çerçevesinde uygulanan SGK kontrolü ve buna bağlı işlemler 1 kişi için en hızlı geçişin 185 saniyeyi bulduğu, oysaki SGK sorgulaması kaldırıldığında bu sürenin 45 saniyeye ineceğini ifade eden Akyürek bu konuda bir çalışma yapılmasının son derece önemli olacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun Hopa ziyareti esnasında yaklaşan yaz sezonunda yolcu geçişlerinde sorun olmaması için Sarp Gümrüğündeki geçiş noktasına yetkin ve tecrübeli personel ilavesine ihtiyaç duyulduğu kendilerine iletilmiş ve ardından 50 memur gönderilmişti. Fakat bu memurların 28’i işe başlarken 22’si bazı gerekçelerden dolayı göreve başlatılmamıştı. Bu durumu Müsteşar İnce’ ye aktaran Akyürek 8 kabine çıkarılan geçiş noktasının verimli hizmet vermesi için bu sayının tamamlanmasını talep etti. Haklı talebi olumlu karşılayan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı İnce bir dizi telefon görüşmesi yaparak gerekli talimatları ilgili birimlere iletti.

Görüşme esnasında İnce’ yi ziyaret için gelen Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Müsteşar Yardımcılarından Dr. Mehmet Tekinarslan ve EGO Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Faruk Akçay ile Artvin hakkında sohbet gerçekleştirildi.

Akyürek, kabullerinden dolayı Müsteşar Muhterem İnce’ ye teşekkür etti ve görüşme sona erdirildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’in Doğal Güzellikleri “Çoruh Ekoturizm” Projesiyle Turizme Kazandırılacak

Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta boyunca yürüyüş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir