Anasayfa / Anasayfa / Şavşat Kaymakamı Göreve Başladı

Şavşat Kaymakamı Göreve Başladı

Son kararnamesi ile Şavşat ilçesine atanan Kaymakam Emre Yalçın göreve başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesi ile  Şavşat İlçesine ataması yapılan Kaymakam Emre Yalçın Şavşat’a gelerek görevine başladı.

Daha önce Bolu’nun Kıbrısçık ilçesinde görev yapan Kaymakam Emre Yalçın ilçenin sorunlarının çözümü konusunda gerekli adımları atacağını söyledi.

Şavşat’ın yeni Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat’ta göreve başlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Kaymakamlık binasının 24 saat vatandaşların hizmetine açık olacağına dikkat çekti.

Emre Yalçın, “Şavşat’ı kalkındırmak ve Cittaslow unvanlı bu güzel ve şirin ilçemizin daha iyi bir konuma gelmesi için mücadele edeceğiz. Bu güzel ilçemiz için Turizm önemli bir değerdir. İlçenin tanıtımı ve Turizmden en büyük payı alabilmesi için elimizden geleni yaparak vatandaşın hizmetine sunacağız.” Dedi.

Yalçın; “Vatandaşımızın daha huzurlu bir ilçede yaşaması için çaba sarf edeceğim. Eğitim, Sağlık ve Emniyet önemli önceliklerimdendir. Vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, huzurlu bir ortamda ilçe ve köylerde hizmetlerimiz devam edecektir. Önemli olan vatandaşlarla huzurlu bir ortam içerisinde olmak ve her konuda vatandaşın yanında olmaktır.” Dedi.

Kaymakam Emre Yalçın; “Devlet ciddiyeti içerisinde, halkla iç içe hizmet vereceklerini kaydeden Yalçın, Şavşat’ın gelişmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağını ve benim için en büyük makam mazlumun duasına vesile olmaktır. İnşallah Şavşat’ımıza hayırlı hizmetler yapacağız. En büyük arzum buradan ayrıldığımda arkamdan dua edilmesidir” dedi.

Kaymakam Emre Yalçın Özgeçmişi

1983 yılında İstanbul’da doğan Sayın Emre Yalçın, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı.

2006 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladığı Yüksek lisans programından, 2008 yılında mezun oldu. Aynı sürede, İstanbul Barosuna bağlı olarak Avukatlık stajını tamamladı. Yüksek lisans eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktora çalışmalarına başladı. Hâlihazırda doktora eğitimine devam etmektedir.

 

Mülki İdare Amirliği Mesleğine 2010 yılı Şubat ayında Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Kaymakam adaylığı süresince, yurtiçinde ve yurt dışında tamamladığı staj aşamalarından sonra Kıbrıscık ilçesine atandı.

Son Kaymakamlar Kararnamesi ile Şavşat ilçesine atanan Emre Yalçın İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir