Şavşat’ta İhtiyaçlı Ailelerin Sıcak Yemek Dostu Türk Kızılay’ı

 

Şavşat Türk Kızılay Şubesi Başkanlığı İlçemizdeki İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak Yemek Hizmeti Veren Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Aş Evine Önemli Yardımlarda Bulundu

Yürüttüğü insanı faaliyetler ile gönüllere hizmet eden Şavşat Türk Kızılay’ı tarafından Şavşat ilçesinde bulunan ve fakir aileler için hizmet sunan Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Aş Evine çeşitli yardımlar yapılarak ihtiyaçlı  ailelere büyük bir hizmet sundu.

Şavşat Türk Kızılayı Şube Başkanlığından yapılan açık-lamaya göre, Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Aş Evinde vatandaşlara sıcak yemek sunulması için 140. 941,00 değerinde 35 adet büyükbaş ve 5 adette küçükbaş alınarak kesimi yaptırılıp karkas et olarak teslim edildi.

Ayrıca 500 kg Kavurma ve 800 er gramlık 240 adet et konserve Şavşat Kızılay şubesi tarafından alınarak aş evine teslim edildi.

Şavşat Türk Kızılay Şubesi tarafından 9000.00 TL değerin de kuru ve yaş gıda maddesi, 40.000.00TL değerinde çeşitli gıda maddesi alınarak Aş Evi-ne teslim edilmiştir.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı kısa açıklama yaptı. Ambarcı; “Hayırseverlerin Kızılay’a bağışladığı adak kurbanlarının kesimini yaptık. Kesimi yapılan kur-banların etleri Şavşat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kızılay Aşevine verildi. Emeği geçenlere ve bu yardım da bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Şavşat Türk Kızılayı Şube Başkanı Mehmet Uzun yaptığı açıklamada; “Türk Kızılayına bağışta bulunan herkese Şavşat halkı ve şubemiz olarak çok teşekkür ediyoruz.  Şu an 100 Adet gıda kolisi de talep ettik. Gıda kolilere şubemize ulaştığı zaman ihtiyaç sahiplerine verilecektir. Yardımlarımız güzel insanımızın ruhunu incitmeden büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Şavşat’ta   yoksul ailelerimiz çoktur. Bizler Şavşat Kızılay şubesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca hayırseverlerin yapmış olduğu bu yardımları vatandaşlara ulaştırmakta bizim insanlık görevimizdir.” dedi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir