Anasayfa / Anasayfa / Şavşat’ta Korkutan Yangın 44 Yıl Öncesini Hatırlattı

Şavşat’ta Korkutan Yangın 44 Yıl Öncesini Hatırlattı

Şavşat’ta meydana gelen yangın Şavşat halkına 44 yıl öncesini hatırlatarak korlu dolu saatler geçirmesine neden oldu.

Şavşat ilçesi Atatürk Caddesinde 4 katlı bir evin çatısında başlayan yangın yürekleri ağızlara getirdi. İlçe şoför esnaflarından Yaşar Erdem’e ait evin çatı katında saat 22.45 sıraların başlayan yangın Şavşat Belediyesine ait İtfaiye araçlarının zamanında müdahalesi sonucu büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Dört katlı evin çatı katında başlayan yangına Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk bizzat yangın söndürme ekiplerini yönlendirdiler.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yangında itfaiye çalışanları ile birlikte yangın söndürme çalışmalarında hortumların çekilmesi ve sağa sola taşınmalarında bizzat yardımcı olması dikkat çekti.

Kaymakam Musa Göktaş; Bütün Şavşat halkına geçmiş olsun dileklerini sunarken “Yangın kötü bir şey. Elbette bir vatandaşımızın bu mağduriyeti bizleri üzmüştür ama can kaybı olmaması ve yangının ekiplerimizin zamanında müdahalesi ile büyümemesi sevindirici olmuştur. Evi büyük bir ölçüde zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetleri konusunda çalışma başlattık” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; “Bir kaza sonucu evi kullanılmaz hale gelen hemşerimize ve bütün Şavşat halkına çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu yangın bize 44 yıl önce ilçemizde meydana gelen 100 den fazla ev ve iş yerinin yandığı büyük yangını hatırlattı. Bunu bildiğimiz için ekiplerimiz her an her zaman hazır kıta beklemekteler. Ekiplerimizin zamanında müdahalesi bir faciayı önlemiş oldu dedi.

Evinin bacasında yangın çıkan Yaşanur Erdem evde tam uyumak üzereydik.Bir anda yüksek bir ışık gördüm.Nedir diye baktığımda evin çatısında alevler gördüm.Hemen yatmak üzere olan aile fertleri ile kendimiz dışarı attık” dedi.Yangında Şavşat ilçe emniyet amirliği ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken 122 acil servis ekipleri ve ÇEDAŞ ekipleri de görevlerinin başındaydı.Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir